שר הביטחון יעלון: "החזרנו את חמאס חמש שנים אחורה"

על רקע הסגת הכוחות ברצועת עזה, אומר היום שר הביטחון כי כל עוד הירי לעבר ישראל נמשך - המבצע לא הסתיים. יעלון הבהיר כי ישראל תפעל מעתה באופן חד-צדדי בעקבות ההפרות של חמאס, וכי תהליך הטיפול במנהרות קרוב לסיום. במקביל, ביקר ראש הממשלה פצועים בבית החולים סורוקה

על רקע הלחימה הנמשכת ברצועת עזה והסגת כוחות צה"ל לעבר קווי הגנה אחוריים בשטח, מבהיר היום שר הביטחון משה (בוגי) יעלון כי מבצע "צוק איתן" עוד לא הסתיים וכי צה"ל קרוב להשלמת המשימה המוגדרת של הפעולה - טיפול במנהרות הטרור. לדבריו, מערכת הביטחון פועלת על מנת להסיר את האיום הזה גם בעתיד, וזאת כדי לאפשר לתושבי היישובים הסמוכים בגדר לשוב לשגרה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

את הדברים אמר יעלון במהלך ביקור שערך באשקלון. הוא שיבח את העורף שמעניק שקט לכוחות בשטח ומאפשר להמשיך בפעולה הצבאית. יעלון התייחס לאמירה של אלוף פיקוד הדרום סמי תורג'מן, שטען כי לא ניתן להסיר לחלוטין את איום המנהרות: "אנחנו נערכים לתת מענה כזה כפי שאנחנו יודעים לתת נגד חדירות ונגד איום הרקטות, מענה כזה יינתן ליישובים סמוכי הגדר".

"האיום הזה מורכב, אבל מה שאנחנו משיגים במבצע הזה, זה שלקחנו את החמאס חמש שנים אחורה. לקח לארגון חמש שנים לבנות את התשתית הזאת", אמר יעלון. "במקום להשקיע את המשאבים האלה במלט, בטון לבנייה ובחקלאות הם השקיעו במנהרות ורקטות. זה משהו שהציבור בעזה ישפוט".

יעלון התייחס גם להפרת הפסקת האש ביום שישי האחרון בידי החמאס, שתקף כוח גבעתי באזור רפיח. "לנוכח העובדה הזו אנחנו פועלים באופן עצמאי, בלי שום תהליך. אם מישהו ירצה בסופו של דבר להפסיק את האש שיקרא לנו. אנחנו נפרסים בהתאם לצרכים הביטחוניים. ולא להתבלבל, המבצע לא הסתיים מבחינתנו. עד שלא תהיה הפסקת אש מלאה והבנה שלא יורים ולא מאיימים עלינו".

נתניהו ביקר חיילים שנפצעו במבצע בעזה

גם ראש הממשלה נתניהו ירד לדרום על מנת לפגוש חיילים שנפצעו במסגרת מבצע "צוק איתן" המאושפזים בבית החולים סורוקה בבאר שבע. "אתם טובי בנינו", אמר נתניהו לפצועים. "אתם עושים עבודת קודש להגנת אזרחי ישראל. כל העם מאחוריכם. אני גאה בכל אחד מכם".

נתניהו שוחח גם בני משפחותיהם של הפצועים ואמר כי "הבנים שלכם גיבורים. בשם אזרחי ישראל, תודה על החינוך לאהבת המולדת שהענקתם להם." לאנשי הצוות הרפואי בבית החולים אמר ראש הממשלה כי הם עושים עבודת קודש לטובת אלה הנלחמים עבור אזרחי המדינה.