תיעוד: כך נוטרל נהג הטרקטור הפוגע בירושלים

אומץ לבם של שני שוטרים וסוהר שעברו במקרה סמוך לזירת פיגוע הטרקטור בירושלים מנעו אסון כבד. בתיעוד שהגיע לידי חדשות 2, נראה הרגע שבו הצליחו אנשי הביטחון להקיף את הטרקטור ולחסל את המחבל. בפיגוע נהרג אזרח אחד ושישה נוספים נפצעו

אסון כבד נמנע בשעות הצהריים (ב') כשנהג טרקטור ערבי פגע במכוון באוטובוס שהיה ריק מנוסעים בבירה. בתיעוד שהגיע לידי חדשות 2 נראים רגעי הדרמה, שבהם מגיעים למקום שני שוטרים וסוהר המצליחים באומץ רב לנטרל את הנהג.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

בסרטון יוצא הדופן נראים השוטרים כשהם רצים לעבר הטרקטור, כשקולות ירי רמים נשמעים ברקע. אנשי הביטחון הוזעקו למקום על ידי עוברי אורח, הקיפו את הטרקטור ופתחו באש ממספר כיוונים שונים לעבר הנהג. מהירי הוא נפגע ותוך זמן קצר מת מפצעיו.

זירת הפיגוע, היום (יוסף ששון)

ברקע ניתן לשמוע את דבריו של עד ראייה שמספר על האירועים שהתרחשו לנגד עיניו, תוך כדי חיסול המחבל. "הייתי באוטובוס, אני בא לעלות, אני עף, נופל על הרצפה", הוא מספר. "פתאום אני קולט שהטרקטור מתחיל לכווץ את האוטובוס. ירו בו, פשוט לא האמנתי".

בפיגוע הטרקטור נהרג אדם אחד ועוד שישה נפצעו קל. הפצועים פונו על ידי צוותי מד"א שהוזעקו למקום לבתי החולים שערי צדק והדסה הר הצופים. מחקירה ראשונית של נסיבות המקרה עולה כי המחבל יצא עם הטרקטור מאתר בנייה סמוך ואז פגע באוטובוס שהיה במרחק של כ-150 מטרים. במשטרה ובשב"כ פתחו בחקירת המקרה על מנת להבין מי שלח את המחבל לבצע את הפיגוע.

אנשי ההצלה בשטח, היום (יוסף ששון)

ניר ברקת, ראש עיריית ירושלים אמר זמן קצר לאחר המקרה כי "מדובר בתרחיש שצפינו שיכול לקרות. בימים האחרונים אנחנו מנחים את כולם לשמור על עירנות גבוהה", אמר ברקת שציין את אומץ ליבם של אנשי הביטחון שהצליחו לפגוע במחבל ולמנוע אירוע קשה אף יותר.

מפקד המחוז, ניצב יוסי פריינטה אמר מזירת האירוע כי " נמנע כאן אירוע חמור מאוד הודות לתגובת השוטרים והסוהר. אנחנו מבצעים חקירה יחד עם השב"כ אוני בטוח שיהיו תוצאות בהמשך. בתקופה האחרונה לאור האירועים אנו נמצאים בהיערכות שיא. צפינו אירוע כזה והיינו ערוכים לקראתו".