מפעילת מל"טים, בחודש השמיני להיריונה: "שווה את הקושי"

סרן רוני, מפעילת מל"טים שנמצאת לקראת סוף ההיריון, אבל שמעה שצריכים אותה בטייסת – וישר התייצבה. "זה שווה את כל הקושי והכאב הפיזי", היא סיפרה מבסיס חיל האוויר פלמחים. במהלך המבצע היא כבר הצילה חיים של לוחמים

"שווה את הקושי". סרן רוני בטייסת (חיל האוויר)

בסוף החודש השמיני להיריונה, סרן רוני לא מוותרת, מגיעה לטייסת המל"טים ולוקחת חלק בפעילות המבצעית ברצועה. "אנחנו מגנים על המדינה היום כדי שלילדים שלנו תהיה מדינה מחר", היא אומרת.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

רוני משרתת כמפעילת מל"ט מסוג הרמס 450, ולמרות היריונה היא ממשיכה להגיע לטייסת בבסיס פלמחים, כחלק מהמאמץ המלחמתי במבצע "צוק איתן".

"אומרים שזה לא טוב להיות במצבי לחץ בזמן ההיריון. להכווין מטוסי קרב או לראות לוחמים שלנו נפגעים זה לא הדבר הכי מרגיע שקיים", היא סיפרה לאתר חיל האוויר. "הטכנולוגיה מאפשרת לי לבצע את המשימות בלי להיות בסיכון פיזי, כך שבזמן המשימה אני מנסה להישאר רגועה עד כמה שאפשר ומבחינתי זה בטוח מספיק".

העבודה של רוני בטייסת דורשת ממנה לבלות שעות ארוכות בקרון, וזה בהחלט לא קל לה. מהרגע הראשון הייתה לה מוטיבציה גבוהה והיא ידעה שהיא תיקח חלק בפעילות הטייסת: "כשאמרו לי שהטייסת תתקשה לעמוד במשימות שלה בלעדי זה צמצם עוד יותר את הדילמה".

כבר הצילה חיים של לוחמים

במהלך המבצע היא גם הצילה לטענתה חיים של לוחמים, לאחר שזיהתה חולייה שעומדת לשגר עליהם טיל נגד טנקים או מחבל שאורב להם. במסגרת תפקידה היא מלווה את הכוחות הלוחמים בשטח ומסייעת להם כמי שצופה על הנעשה מלמעלה. בין היתר, התפקיד שלה כולל סריקה של תאי השטח בהם נמצאים הלוחמים, הכוונה שלהם אל כוחות האויב וזיהוי של איומים פוטנציאלים עליהם.

"בסופו של דבר, הסיפוק שמגיע בעקבות הידיעה שאני מגנה על אזרחי המדינה והלוחמים שבשטח שווה את כל הקושי והכאב הפיזי", היא מסכמת. היא עדיין לא יודעת איך תקרא לילד - אך הבהירה שהוא לא ייקרא על שם המבצע - צוק או איתן.

אגב, היא לא לבד במערכה. את בעלה, רס"ן עמר, הכירה בבית ספר לטיסה ובימים אלה הוא משרת כטייס קרב בטייסת "העטלף" ומשמש כקצין שליטה בבור של חיל האוויר.