נתניהו בתום התייעצות ביטחונית: "נמשיך במבצע עד להשבת הביטחון"

ראש הממשלה בנימין נתניהו אמר בתום התייעצות ביטחונית כי מבצע "צוק איתן" צפוי להימשך עד להשבת הביטחון לתושבי ישראל לתקופה ארוכה. "חמאס מעוניין לגרום סבל לעמו בכדי שהעולם יאשים את ישראל", אמר

"נמשיך ככל שידרש". רה"מ נתניהו, ארכיון (חיים צח, לע"מ)

הסוף עוד רחוק. ראש הממשלה בנימין נתניהו, אמר הלילה (ב') כי על אף הסגת חלק מכוחות צה"ל מעומק הרצועה, מבצע "צוק איתן" יימשך עד שיושב הביטחון לאזרחי ישראל - לתקופה ממושכת.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

בתום התייעצות ביטחונית שקיים ראש הממשלה נתניהו בקריה בתל אביב, בהשתתפות שר הביטחון משה (בוגי) יעלון, הרמטכ"ל בני גנץ וראש השב"כ יורם כהן. "המבצע נמשך עד להשגת יעדיו: השבת השקט והביטחון לתקופה ממושכת לאזרחי ישראל, תוך פגיעה משמעותית בתשתיות הטרור", הבהיר נתניהו.

ראש הממשלה אף הוסיף כי הפעולה תימשך בהתאם לפרק הזמן שיידרש לכך. "לאחר השלמת הפעולה נגד המנהרות, צה"ל ייערך להמשך הפעולה לפי צורכי הביטחון, עד שנשיג את מטרות המבצע", אמר.

"חמאס מעוניין שאנשיו יסבלו"

נתניהו טען כי מנהיגי ארגון חמאס בעזה, ממשיכים בסבב הלחימה בכדי לגרור האשמות מצד העולם נגד ישראל. "חמאס מעוניין שתושבי עזה יסבלו מתוך מחשבה שהעולם יאשים את ישראל בסבלם", אמר.

עוד הוסיף נתניהו כי: "ישראל איננה מכוונת ירי לעבר אזרחים ומצטערת על כל פגיעה בשוגג באזרחים. לעומת זאת החמאס משתמש בתושבי עזה כמגן אנושי ויורה במכוון לעבר תושבי ישראל.

ראש הממשלה בנימין נתניהו התייחס גם ביום שבת לאפשרויות העומדות על הפרק בהמשך המבצע והבהיר כי המערכה תימשך עד שיושב השקט ויטופל איום המנהרות. יחד עם זאת, ציין ראש הממשלה: "לאחר השלמת הפעולה נגד המנהרות צה"ל יערך להמשך הפעולה לפי צורכי הביטחון". 

"הפגיעה - במאמץ של חמאס במשך שנים"

"צה"ל ממשיך לפעול במלוא העוצמה, כדי להשיב את השקט והביטחון לאזרחים תוך פגיעה משמעותית בתשתיות הטרור", הדגיש ראש הממשלה. "כוחותינו משלימים את פעולת הפגיעה והנטרול של המנהרות בעזה. עד כה נטרלנו עשרות מנהרות, והפעולה פוגעת במאמץ אסטרטגי שהחמאס ביצע במשך שנים".

לדבריו, כל האופציות בעזה על השולחן. "אני מעוניין להגיע לתוצאות המבצע, בדרך מדינית, אם אוכל, אבל בכל כלי העומד לרשותי. אכפת לי מחיי כל אזרח ואזרח. אני מוכן להגן על כל אחד, ולכן אני מקבל את ההחלטות בצורה מושכלת ואחראית, כדי להבטיח את ביטחונם של אזרחי ישראל", הבהיר נתניהו.

עוד התייחס ראש הממשלה לקריאתה של משפחת גולדין שלא לצאת מעזה מבלי להשיב את הבן. "אני מבין ללב משפחת גולדין, נעשה הכל כדי להשיב את הבנים הנעדרים", אמר ראש הממשלה. בזמן נאומו של ראש הממשלה תודרכה משפחת גולדין על ידי אנשי צה"ל. בהמשך צפויים בני המשפחה לשוחח גם עם ראש הממשלה.