צה"ל הודיע על הפוגת אש הומניטרית למשך 7 שעות

מתאם פעולות הממשלה בשטחים האלוף יואב (פולי) מרדכי, הודיע על הפסקת אש הומניטרית בערוץ הטלוויזיה של סוכנות הידיעות הפלסטינית מען. ההפוגה תחל בשעה 10:00 ותימשך עד השעה 17:00. מרדכי הבהיר כי צה"ל ימשיך לפעול בדרום הרצועה. דובר חמאס התייחס לדבריו בביטול

האזרחים יחזרו כדי להציל את מה שנשאר. עזה (רויטרס)

מתאם פעולות הממשלה בשטחים, אלוף יואב (פולי) מרדכי, הודיע הלילה (ב') בכלי התקשורת הפלסטיניים כי כוחות צה"ל הלוחמים ברצועת עזה ינצרו אש החל מהשעה 10:00 למשך שבע שעות. דובר החמאס סאמי אבו זוהרי האשים את ישראל כי היא הכריזה על הפסקת האש על מנת להסיט את תשומת הלב מ"מעשי הטבח של כוחות הכיבוש".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

דיווחה כי על פי הודעתו של מרדכי, מטרת הפסקת האש היא להתיר לאזרחים הפלסטיניים שנמלטו מאזורי הקרבות לשוב לבתיהם ולאפשר כניסה של ציוד הומניטרי לשטח הרצועה באופן בטוח. ההפוגה ההומניטרית עליה הכריז צה"ל אינה כוללת את דרום הרצועה ואת העיר רפיח, שם פועלים כוחות הצבא להשמדת תשתיות טרור. האלוף מרדכי הזהיר כי כל הפרה של ההפוגה תענה באש מצד כוחות צה"ל.

מנגד, דובר חמאס סאמי אבו זוהרי, הגיב בביטול לדברי מרדכי ברשת הטלוויזיה "אל-אקצה" של החמאס ואמר כי הארגון לא הסכים להפוגה ההומניטרית עליה הכריז הצבא. "הישראלים הכריזו על הפוגה הומניטרית באופן חד-צדדי, על מנת להסיט את תשומת הלב ממעשי הטבח של כוחות הכיבוש", האשים אבו זוהרי. 
 

הזהיר מפני הפרת הפסקת האש. מרדכי (חדשות 2)

חמאס ממשיך להציב דרישות בפני ישראל

בכיר החמאס עיזאת א-רישק, אמר אתמול כי כל עוד קיימת נוכחות ישראלית בשטח הרצועה לא תהיה הפוגה והירי יימשך. רישק משתתף בדיונים הבלתי רשמיים בקהיר שמטרתם השגת הסכמה סביב המתווה המצרי להפסקת אש. "לא נסכים להפוגה בטרם הכוחות הישראלים ייסוגו מהרצועה", הדגיש א-רישק.

משלחת של גורמים מהארגונים הפלסטינים, החמאס והג'יהאד האיסלאמי נמצאת בקהיר ומציגה לגורמים במודיעין המצרי את רשימת התנאים שלהם להפסקת האש. על פי הדיווחים, הפלסטינים דורשים את פתיחת המעברים בעזה. ישראל הודיעה כבר אמש שלא תשתתף בשיחות.

בצבא אומרים כי למרות דיווחים שונים על סוף הלחימה ולמרות הוצאת כוחות להתרעננות, המבצע עוד לא הסתיים וייתכן שגם לוחמים שיצאו להתרעננות עשויים למצוא עצמם שוב בשטח. כמו כן, מדגישים בצה"ל כי תימשך כל העת הפעילות נגד ניסיונות לפגוע בכוחות צה"ל או באזרחי ישראל.