תותחיות: הלוחמות שמפגיזות את עזה

באחד המתחמים היותר רועשים סביב הרצועה, נמצאות כבר יותר משבועיים 20 חיילות. בשגרה הן מדריכות לוחמי חי"ר, אבל בתקופה זו הן עוברות לחזית כדי לשגר פצצות, או אם תרצו - לרגום - אל תוך שטח עזה ללא הרף, כדי לסייע לחניכים שלהן שלוחמים ברצועה

בעתות שגרה הן מדריכות את לוחמי חטיבות חיל הרגלים, אבל מאז החלה מערכה בדרום הן נקראו לחזית כדי לעשות את מה שהן עושות הכי טוב: לירות מרגמות.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

למרות התרגולת השוטפת ביום יום, מתברר כי הפער בין האימונים לבין השטח לא היה קטן. "למרות שהן יודעות לתפעל מרגמה, המעבר היה גדול", מספרת מפקדת הכוח, סגן לאה זמרו. "אבל עכשיו הן כבר רגילות לזה, אז הן נבהלות פחות".

את החשבונות שיש להן עם חמאס הן מקפידות ליישב במסרים מדויקים שהן מעבירות להם – על המרגמה. "על זאת כתבתי: 'זה על זה שלא התקלחתי שבוע'", מספרת אחת המדריכות. "פצצות אחרות גם נושאות הקדשות ליום הולדת ועוד".

ועד שהן יחזרו לבסיסים, הן כבר סוגרות שבועיים במתחם הנשי היחיד בשטחי הכינוס, ישנות כשמזדמן להן ואוכלות מנות חמות. אבל בתוך כל זה הן עדיין לא מתלוננות ומבינות את גודל המערכה. "לפני שבועיים וחצי נפל אצלנו בבית רסיס כתוצאה מיירוט של כיפת ברזל", סיפרה לוחמת מאשדוד. "אנחנו מבחינתנו כאן כדי להגן על הבית".