הירי מהרצועה לא פוסק: רקטות לגוש דן ולשפלה, פצועים קל מפצמ"ר בשער הנגב

חמאס מבהיר במעשים את מה שאמר במילים כי לא ינצור האש עד שחיילי צה"ל כולם לא יעזבו את עזה. לפחות רקטה אחת יורטה מעל ת"א. מוקדם יותר נורו 3 רקטות לאזור באר שבע. הירי לעוטף עזה נמשך כל העת, שניים נפצעו קל מפצמ"ר באחד מיישובי המועצה האזורית שער הנגב

צה"ל מסיג את כוחותיו מעזה, החמאס ממשיך לירות מהדרום ועד המרכז: בשעה 17:00 הערב (א') נשמעה אזעקה בתל אביב ובערים הסמוכות לה - חולון, בת ים, ראשון לציון, רמת גן, גבעת שמואל וערים נוספות. במקביל, שוגרו רקטות מהרצועה גם לעבר אזור השפלה והיישובים גן יבנה, גדרה וקריית מלאכי. סמוך לשעה 18:00 נורו רקטות גם לעבר העיר אשדוד.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

מערכת כיפת ברזל יירטה את אחת הרקטות שנורו לאזור המרכז. לא דווח על נפגעים או על נזק. סמוך לשעה 16:20 נורו רקטות גם למרחב העיר באר שבע - לא דווח על נפגעים או על נזק. הרקטה לאזור המרכז שוגרה משכונת ג'באלייה בעזה, ואילו הרקטות שנורו מוקדם יותר לאזור באר שבע - נורו משכונת סג'עייה שבצפון-מזרח הרצועה.  

הכוחות נסוגים, במרכז מתגוננים. ארכיון (רויטרס)

במקביל לירי לעבר גוש דן והשפלה, נמשך כל העת ירי הרקטות לעבר יישובי עוטף עזה: משעות הבוקר שוגרו רקטות רבות לעבר שטחי המועצות האזוריות אשכול, שדות נגב, שער הנגב וחוף אשקלון. בכל המקרים לא דווח על נפגעים, אולם נזק קל נגרם למבנה באחד היישובים במ.א. אשכול. רקטות רבות התפוצצו בשטחים פתוחים. מתחילת היום בוצעו 75 שיגורים לשטח ישראל, 5 רקטות יורטו.

כתוצאה מהירי לעבר המועצה האזורית שער הנגב, נפצעו שניים באורח קל מפגיעת פצצת מרגמה.

צה"ל נסוג ברובו משטח הרצועה, כוחות מצומצמים פועלים

במקביל לנסיגת רוב הכוחות משטח עזה, פועלים בצה"ל לנטרול והשמדת המנהרות האחרונות המוכרות לצבא במספר מרחבים ברצועת עזה. טבעת ההגנה סביב יישובי עוטף עזה צפויה להישאר במקומה עוד זמן רב והיא תכלול אבטחה משמעותית מאוד ביישובים הסמוכים לגדר הגבול, וזאת במטרה להחזיר את תחושת הביטחון והאמון של התושבים.

כוחות צה"ל ממשיכים לפעול למרות הנסיגה (רויטרס)

בצבא אומרים כי למרות דיווחים שונים על סוף הלחימה ולמרות הוצאת כוחות להתרעננות, המבצע עוד לא הסתיים וייתכן שגם לוחמים שיצאו להתרעננות עשויים למצוא עצמם שוב בשטח. כמו כן, מדגישים בצה"ל כי תימשך כל העת הפעילות נגד ניסיונות לפגוע בכוחות צה"ל או באזרחי ישראל.

מוקדם יותר היום, הוסר באזור המועצה האזורית חוף אשקלון החשש מאירוע ביטחוני. עם זאת התבקשו התושבים להמשיך ולהסתגר בבתיהם, תוך שכוחות הביטחון מבצעים סריקות באזור על מנת לשלול הימצאות גורמים עוינים.

חמאס: "אין הפוגה עד שהחיילים יצאו משטחנו"

ובעוד צה"ל מסיג את כוחותיו לקווי הגנה סמוכים לגדר בתוך השטח הפלסטיני ונערך להתמקד בתקיפות אוויריות בלבד נגד מטרות הטרור של החמאס, מדגישים גורמים בארגון הטרור העזתי כי כל עוד קיימת נוכחות ישראלית בשטח הרצועה - לא תהיה הפוגה והירי יימשך.

בחמאס מרבים לנצור את האש (רויטרס)

את הדברים אמר בכיר החמאס עיזאת א-רישק, המשתתף בשיחות הלא-רשמיות המתקיימות בקהיר במטרה לדון במתווה המצרי להפסקת אש. "לא נסכים להפוגה בטרם הכוחות הישראלים ייסוגו מהרצועה", הדגיש א-רישק. במקביל, נמשכים חילופי האש בין הצדדים, כשצה"ל תוקף יעדי טרור ברצועה והחמאס ממשיך לשגר, כאמור, רקטות לעבר יישובי הדרום.