שר הביטחון יעלון: "מכיר את הדר מהיום שנולד‎"

הותר לפרסום כי סגן הדר גולדין, שנהרג בהיתקלות ברפיח, הוא קרוב משפחתו של שר הביטחון. בשל היחסים הקרובים הגיע אמש יעלון לשוחח עם בני המשפחה, כשקיבלו את הבשורה כי הדר הוכר כחלל צה"ל‎

סגן הדר גולדין, ארכיון (חדשות 2)

שעות לאחר שצה"ל קבע כי נהרג ברצועת עזה, הותר לפרסום כי סגן הדר גולדין הוא קרוב משפחתו של שר הביטחון משה (בוגי) יעלון. אמש הגיע השר לבית המשפחה, שם שהה דקות ארוכות כשהוריו קיבלו את הבשורה המרה מפי הרב הצבאי תא"ל רפי פרץ וראשת אכ"א אורנה ברביבאי. הלווייתו של סגן גולדין תיערך היום (א') בשעה 17:30 בבית העלמין הצבאי בעירו, כפר סבא.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת  

בשעות שלאחר חטיפת גופתו של גולדין, נפוצו שמועות ברשתות החברתיות לפיהן מדובר באחיין של שר הביטחון, אך הדבר אינו נכון. סבו של יעלון הוא אחיה של סבתו של אביו של החייל. למרות הקירבה המשפחתית, במערכת הביטחון לא היה כל ספק שהדבר לא ישפיע על החלטותיו ושיקול דעתו של השר באשר להמשך הלחימה במסגרת מבצע "צוק איתן".

השר יעלון, ארכיון (אריאל חרמוני)

"סגן הדר גולדין הוא בן משפחתי", שיתף שר הביטחון יעלון בפוסט קצר שהעלה בעמוד הפייסבוק שלו. "הכרתי אותו מאז שנולד. הוא ולוחמי צה"ל שנפלו במבצע יצאו למערכה כדי להשיב את השקט והביטחון לישראל. אני מחבק את המשפחות השכולות".

את ההחלטה להכיר בגולדין כחלל צה"ל קיבל הרב הצבאי פרץ, אשר עמד בראש בית דין מיוחד שהוקם לצורך המשימה. היא התקבלה על פי ממצאים שאותרו בשטח הלחימה, הובאו לישראל ונבדקו, תוך התחשבות בשיקולים רפואיים, הלכתיים ורלוונטים אחרים. גולדין, לוחם ומפקד בסיירת גבעתי, הועלה לדרגת סגן לאחר מותו. בצה"ל מדגישים כי ימשיכו לעמוד בקשר רצוף עם משפחתו.

לאחר קבלת ההודעה הקשה מסר דובר מטעם משפחת גולדין כי "בני המשפחה מקבלים בצער רב את קביעת צה"ל כי הדר נפל בעת הלחימה ברפיח. המשפחה מודה לכל עם ישראל על התמיכה. המשפחה מבקשת מכל מי שיכול להגיע וללוות את הדר הגיבור בדרכו האחרונה".

ההודעה על מותו של סגן גולדין התקבלה בשעה שמאות בני אדם עמדו מחוץ לבית הוריו, לאחר שבמוצאי שבת התקיימה במקום עצרת תמיכה, במהלכה כינסו בני משפחת גולדין מסיבת עיתונאים ובה קראו בדמעות להשיב את בנם הביתה. בני המשפחה דחו את הדיווחים על הוצאת חלק מכוחות צה"ל מרצועת עזה. "אני לא מעלה בדעתי שצה"ל יפקיר לוחם שלו", אמר ד"ר שמחה גולדין, אביו של הדר.

גם אמו של הדר, חדווה, פנתה ישירות למקבלי ההחלטות בדרישה להפעיל כל מאמץ על מנת להשיב את הבן. "אני דורשת ממדינת ישראל שלא תעזוב את עזה עד שתחזיר את הילד שלי הביתה", אמרה. "הדר הוא החיוך שלנו, הוא ילד שרואה את הטוב בכל דבר. גידלנו ארבעה ילדים לתפארת מדינת ישראל, סולם הערכים שלנו מאוד גבוה מבחינת הנאמנות למדינה, ציונות, אחווה. כולם קצינים בצה"ל".