צה"ל נסוג מעזה – הירי לדרום נמשך

חמאס חידש את ירי הרקטות לעבר יישובי הדרום כבר לפנות בוקר והאזעקות פעלו ביישובים רבים, בעיקר בעוטף עזה. הראשונים להתעורר היו תושבי נחל עוז ועלומים ששמעו את האזעקה בשעה 4:13, ובהמשך הבוקר הצטרפו אליהם בין היתר גם תושבי שדרות והמועצה האזורית חוף אשקלון. אין נפגעים או נזק

ארכיון (חדשות 2)

בעוד צה"ל נערך להסגת חלק מכוחותיו מרצועת עזה, חודש לפנות בוקר (א') ירי הרקטות לעבר יישובי הדרום ועוטף עזה. אזעקות נשמעו עד עתה בשדרות ויישובים נוספים במועצות האזוריות שער הנגב, שדות נגב וחוף אשקלון. בכל המקרים אין נפגעים או נזק.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

חידוש הירי החל כבר בשעה 4:13 לפנות בוקר, כשהאזעקות העירו את תושבי נחל עוז ועלומים. כעבור כ-20 דקות נשמעה האזעקה פעם נוספת בשני היישובים. בשעה 7:23 נשמעו שתי אזעקות רצופות בקיבוץ מפלסים של המועצה האזורית שער הנגב, ובמקביל החלו לפעול הצופרים גם ביושיביה ותקומה המשתייכים למועצה האזורית שדות נגב.

כעבור חצי שעה נשמעה אזעקת "צבע אדום" גם בשדרות, איבים, גבים וניר עם, וכעבור זמן קצר אותרו שתי רקטות שהתפוצצו בשטחים פתוחים במועצה האזורית שער הנגב. לא היו נפגעים ולא נגרם נזק.

בשעה 8:50 בוצע ירי נוסף מכיוון רצועת עזה, שהפעיל את האזעקות ביישובי המועצה האזורית חוף אשקלון: יד מרדכי, נתיב העשרה, זיקים וכרמיה. שתי רקטות יורטו בשמי חוף אשקלון. אזעקה נוספת בזיקים, כרמיה, נתיב העשרה ויד מרדכי, נשמעה גם בשעה 9:18.

רה"מ: "צה"ל ממשיך לפעול במלוא העוצמה"

על רקע הדיווחים על נסיגת חלק מכוחות צה"ל מרצועת עזה, התייחס אמש ראש הממשלה בנימין נתניהו לאפשרויות העומדות על הפרק בהמשך המבצע, והבהיר כי המערכה תימשך עד שיושב השקט ויטופל איום המנהרות. יחד עם זאת, ציין ראש הממשלה: "לאחר השלמת הפעולה נגד המנהרות, צה"ל ייערך להמשך הפעולה לפי צורכי הביטחון".

"צה"ל ממשיך לפעול במלוא העוצמה, כדי להשיב את השקט והביטחון לאזרחים תוך פגיעה משמעותית בתשתיות הטרור", הדגיש ראש הממשלה. "כוחותינו משלימים את פעולת הפגיעה והנטרול של המנהרות בעזה. עד כה נטרלנו עשרות מנהרות, והפעולה פוגעת במאמץ אסטרטגי שהחמאס ביצע במשך שנים".

לדבריו, כל האופציות בעזה על השולחן. "אני מעוניין להגיע לתוצאות המבצע, בדרך מדינית, אם אוכל, אבל בכל כלי העומד לרשותי. אכפת לי מחיי כל אזרח ואזרח. אני מוכן להגן על כל אחד, ולכן אני מקבל את ההחלטות בצורה מושכלת ואחראית, כדי להבטיח את ביטחונם של אזרחי ישראל", הבהיר נתניהו.