תיעוד: לוחם מג"ב מזנק לרכב ומונע פיגוע

לוחמי משמר הגבול זיהו בשבוע שעבר כלי רכב חשוד מגיע למחסום בית"ר. כשעצרו אותו לבדיקה הכניס אחד הלוחמים את פלג גופו העליון לתוך הרכב כדי לכבות את המנוע, ואז פתח הנהג בנסיעה מהירה כשהלוחם תלוי על החלון. צפו בתיעוד התקרית ממצלמת האבטחה במקום ובתגובת הלוחם האמיץ

כשבעזה נלחמים כוחות צה"ל במסגרת מבצע "צוק איתן", פיגוע רב ממדים נמנע בשטח ישראל בזכות אומץ לבו יוצא הדופן של איש משמר הגבול. זה קרה בשבוע שעבר, כשכלי רכב שהוביל מטען חבלה רב עוצמה הגיע למחסום בית"ר ועורר את חשדם של המאבטחים. תיעוד המתפרסם היום (א') ממצלמת האבטחה במקום, חושף כיצד סיכן עצמו אחד מלוחמי משמר הגבול, שהכניס את פלג גופו העליון כדי לכבות את המנוע, ואז נגרר עם כלי הרכב שנהגו פתח בנסיעה מהירה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

האירוע החמור התרחש ביום ראשון שעבר בשעות הבוקר, כשלוחמי מג"ב וגדוד "תעוז" של צה"ל זיהו את כלי הרכב, מסוג ברלינגו, שהתקרב למחסום. לאחר שהבחינו כי בעל המכונית מאט בצורה מחשידה לפני המחסום, סימנו לו הלוחמים לעצור. "הנהג חבש פאה נוכרית, משקפי שמש והיו לו זיפים, הוא נראה חשוד", שחזר הלוחם ישורון צורן זמן קצר לאחר האירוע.

הרכב החשוד ליד המחסום (חדשות 2)

צורן ניגש לשוחח עם הנהג, אז הבחין כי בחלקה האחורי של המכונית מוסתרים בלוני גז, כבלים ומטעני צינור. הוא הכניס את פלג גופו העליון לתוך הרכב במטרה לכבות את המנוע ואז פתח הנהג בנסיעה מהירה. "הבנתי שאם אני לא אעצור אותו הוא ייסע מהמקום", סיפר הלוחם. "נכנסתי תחילה רק מעט על מנת לנטרל את הרכב ולדומם את המנוע".

כשפלג גופו העליון בתוך כלי הרכב החשוד, המשיך הנהג בנסיעה תוך שהוא גורר את צורן למרחק של עשרות מטרים. הוא שלף את נשקו האישי, כיוון אותו אל הנהג, וזאת כשרגליו באוויר מחוץ למכונית. "פתחתי את דלת הנהג ודחקתי אותו החוצה", סיפר לאחר האירוע.

שניות לאחר מכן, ובזכות הלחץ שהפעיל עליו הלוחם, עצר הנהג את כלי הרכב בצד הדרך. למקום רצו יתר אנשי משמר הגבול, שסייעו לעצור את הנהג החשוד שנלקח לחקירה במשטרת ש"י. בתוך המכונית נמצא המטען רב העוצמה, וחבלנים שהוזעקו למקום נטרלו אותו.