האופנועים שהתחבאו בתוך המנהרה

לאחר מאמצים רבים חשף היום צה"ל מנהרה ובתוכה - אופנועים. על פי ההערכות, אותם אופנועים היו אמורים לשמש חוליית מחבלים לנסיגה מהירה לשטח הרצועה. המנהרה שנחשפה הייתה ארוכה במיוחד והשקעו בה משאבים רבים

מנהרה שנחשפה לאחר מאמצים רבים (ליאור וענונו ורפאל חיון)

היום (ש') קיבל צה"ל דוגמה נוספת למידת רצינותו של איום המנהרות של חמאס. במנהרה שנחשפה בימים האחרונים לאחר מאמצים רבים נמצאו - אופנועים. על פי החשד, האופנועים היו אמורים לשמש את חוליית מחבלי חמאס בעת חטיפת חייל או אזרח ישראליים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

האופנועים, כך על פי ההערכות, היו אמורים לשמש את חוליית המחבלים שתחדור לשטח ישראל כדי לסגת במהרה בחזרה לשטח הרצועה עם החטוף, ובכך לשבש את ניסיונות כוחות הביטחון לסכל את הפיגוע.

המנהרה, שנחשפה בסמוך לרפיח, נחפרה לאחר השקעה מרובה. היא הייתה ארוכה במיוחד ומבוטנת לכל אורכה. על פי הערכות צה"ל, נדרשו לחמאס כארבע שנים לחפור אותה והושקע בה ממון רב.

מנהרה מבוטנת לכל אורכה (חדשות 0404)


צה"ל חיפש את המנהרה באופן אינטנסיבי בימים האחרונים, בעקבות מידע מודיעני שהתקבל. הימצאותם של אופנועים במנהרה מעידים על התחכום והמחשבה הרבה שמשקיע חמאס סביב איום המנהרות.

הערכות צה"ל האחרונות גורסות כי נחוצים לצבא עוד 24 שעות כדי להשמיד ולנטרל את כל המנהרות שנחשפו במהלך שלושת שבועות מבצע "צוק איתן".