"תליתי דגלי ישראל והרכב הוצת"

ארוחת השבת של משפחה בשכונת המושבה הגרמנית הופרה אמש לאחר שאזעקת הרכב החלה לפעול. "בעלי יצא החוצה לבדוק מה קורה ואז נכנס בבהלה ואמר 'האוטו עולה באש'", סיפרה לחדשות 2 Online בעלת הרכב. כוחות הכיבוי קבעו כי מדובר בהצתה ובמשטרה עצרו חשוד במעשה. לדברי האישה, המניע למעשה היה שלושה דגלי ישראל שנתלו על הרכב

האם הלחימה ברצועת עזה שוב מחלחלת ליחסי ערבים-יהודים בישראל? כוחות משטרה וכיבוי הוזעקו אמש (ו') לשכונת המושבה הגרמנית בירושלים, בעקבות דיווח על רכב שעולה באש. בדיקה של אנשי הכבאות בשטח העלתה כי מדובר בהצתה. חשוד במעשה נעצר ובמשטרה אומרים כי נבדקת האפשרות כי הרגע למעשה הוא לאומני.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

"בזמן ארוחת השבת שמענו את האוטו מצפצף", סיפרה בעלת הרכב לחדשות 2 Online. "בעלי יצא החוצה לבדוק מה קורה ואז נכנס בבהלה ואמר 'האוטו עולה באש'". לדברי האישה, שכנים העידו כי שמעו קול ניפוץ של שמשת רכב ואף הבחינו באדם נמלט מהמקום בריצה.

"כשהגיעו בלשי המשטרה הם שאלו אותי אם היו דגלים על האוטו", היא מספרת. על רכבה של התושבת היו תלויים בזמן ההצתה שלושה דגלי ישראל. "הם אמרו לי שזה לא האוטו הראשון שהוצת בגלל דגלים".

זירת ההצתה בירושלים (חדשות 2)

תושבת השכונה שרכבה הוצת היא אחות בבית החולים הדסה בעיר. "אני מטפלת גם בערבים, נותנת את הנשמה ועושה את המרב", היא אומרת. "לפני שלושה שבועות הגיעה אלינו קשישה מעזה לבדיקת דם מיוחדת. כששאלתי אותה איך בעזה היא התחילה לבכות ואמרה שאין אוכל. מיד הלכתי למקרר ודאגתי להאכיל אותה".

"כשהאלימות מגיעה אליך לפתח הבית, אז איפה יש לך ביטחון?", היא שואלת. עם זאת מדגישה התושבת כי לא תירתע מהצתת רכבה. "אני ישראלית, אני ציונית, אכפת לי מהמדינה הזאת ולא אוותר", היא אומרת.