צפו: פיצוץ בית ממולכד ברצועה

ביום ה-26 למבצע "צוק איתן" ממשיכים כוחות צה"ל בלחימה ברצועת עזה באוויר, ביבשה ובים. ביממה האחרונה השלימו לוחמי חטיבת הצנחנים את השמדת המנהרות שאיתרו בשטחים עליהם השתלטו ברצועה. במקביל, תקף צה"ל כ-200 מטרות טרור, בהן מחסני אמל"ח ובתים של בכירים בחמאס וג'יהאד אסלאמי

אתמול (ו') השלימה חטיבת הצנחנים את השמדת המנהרות בגזרתה ברצועת עזה. במהלך פעילות הלוחמים, פוצצה המנהרה ההתקפית הרביעית שנחשפה בגזרה בה לחמו ברצועה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

בנוסף, מצאו הלוחמים במהלך השבוע האחרון אמצעי לחימה רבים. יחד עם זאת חשפו הכוחות 99 פירים וחיסלו למעלה מ-170 מחבלים. לכוחות הצנחנים הצטרפו גם כוחות הנדסה, שהיו אמונים על השמדת המנהרות שנמצאו.

במקביל, חטיבת הנח"ל השמידה מנהרה התקפית שהובילה לאירוע בו חדרו מחבלים לשטח ישראל והרגו 4 חיילים, ביניהם גם מג"ד גפן. בשיתוף עם כוח הנדסה, ביצעה אמש חטיבת הנח"ל השמדה מלאה של המנהרה.

במהלך היממה האחרונה תקף צה"ל כ-200 מטרות טרור ברחבי רצועת עזה. בין המטרות שהותקפו גם אתרים לייצור ואחסון אמצעי לחימה, מנהרות טרור ומפקדות טרור, שמוקמו בבתי פעילי טרור ושימשו כתשתיות פיקוד ושליטה.

200 מטרות הותקפו (רויטרס)

הותקף המשגר ממנו נורו הרקטות לשרון

בין היתר, הותקפו בתיהם של ח'ליל בהתינו, פעיל ג'יהאד אסלאמי, ראש המטה לביטחון פנים של הארגון וחבר במועצה הצבאית שלו. בנוסף, הותקף ביתו של חאלד מנאעמה, מפקד כוח חמאס בשייח' רדואן.

בנוסף, הופצצו הלילה חמישה אתרים לאחסון מצבורי רקטות ואמצעי לחימה שמוקמו בתוך מסגדים ובחסותם ושימשו כמרכזי שליטה וכמוקדי התכנסות של פעילי חמאס. באחד מן המסגדים הופעל גם מרכז הכשרה מבצעי, ובמסגד נוסף בוצעה פעילות צבאית. כמו כן, הותקף מבנה במתחם האוניברסיטה האסלאמית שלטענת הצבא מהווה חלק מהתשתית הצבאית של ארגון הטרור חמאס.

בשעות הבוקר תקף כלי טיס של חיל האוויר את המשגר ממנו נורה מטח הרקטות לאזור השרון מוקדם יותר.