הבוקר: רקטות נורו לעבר אזור השרון וגוש דן

לאחר לילה שקט מירי, שוגרו רקטות מרצועת עזה לעבר יישובי השרון, גוש דן ולאזור באר שבע. מערכת כיפת ברזל ביצעה שני יירוטים באזור המרכז, ורקטה נוספת יורטה סמוך לבאר שבע. ארבעה בני אדם הוגדרו כנפגעי חרדה וטופלו על ידי מד"א. לא נגרם נזק כתוצאה מהירי

יירוט, ארכיון (ברק פלשניצקי)

לאחר הפוגה של מספר שעות בירי לעבר ישראל, שוגרו הבוקר (שבת) רקטות לאזור השרון, לגוש דן ולאזור באר שבע. אזעקות נשמעו בין השאר בהרצליה, בכפר שמריהו, הוד השרון, עמק חפר, בתל אביב, בבאר שבע וביישובי הסביבה. עד כה דווח כי שתי רקטות יורטו על ידי מערכת "כיפת ברזל" באזור המרכז. רקטה נוספת יורטה באזור באר שבע. צוותי מד"א פינו לבתי החולים ארבעה בני אדם שהוגדרו כנפגעי חרדה. לא נגרם נזק.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

בעקבות ירי הרקטות דווח כי באזור המרכז נפלו כמה רסיסים כתוצאה מהיירוט שביצעה מערכת כיפת ברזל. לא דווח על נפגעים כתוצאה מנפילת הרסיסים. אמש, בזמן שכונס הקבינט המדיני-ביטחוני לדון בהמשך מבצע "צוק איתן", שוגרו רקטות מעזה לערי ישראל, אחת מהן נפלה בשטח פתוח באשדוד. לא דווח על נפגעים או נזק.

במהלך הלילה דיווחו הפלסטינים כי צה"ל המשיך לתקוף מטרות בשטח הרצועה, בעיקר באזור רפיח, ככל הנראה במסגרת המאמץ לאתר את הקצין הדר גולדין שעלה חשש כי נחטף. הפלסטינים דיווחו כי כלי טיס של חיל האוויר תקפו מבנה השייך לאו"ם בעיר, וכי אלפי תושבים ברחו מהאזור בשל ההפגזות.

"מפעילים הרבה אש"

אתמול היו 11 נפילות של רקטות באזור המועצה האזורית אשכול. בכל האירועים לא היה נזק ולא היו נפגעים. במקביל, צה"ל המשיך בלחימה בעזה. הפלסטינים דיווחו כי חיל האוויר הפציץ מבנה של האו"ם באזור רפיח, וכי רבים מתושבי העיר נמלטו.

הפלסטינים: "צה"ל תקף הלילה בעזה" (AP)

דובר צה"ל תא"ל מוטי אלמוז, ציין כי מאז שדווח על חטיפתו של סג"מ הדר גולדין, הכוחות בעזה "נוקטים בפעילות רחבה מאוד של כוחות באזור, ומפעילים הרבה מאוד אש. אנו עושים הכל כדי למצוא אותו - חשוב למצוא את פיר האם של האירוע. הרמטכ"ל יושב בשעות אלה עם מספר אלופים בקבינט, כל מה שקשור בהרחבת הפעילות, יש הרבה מאוד אפשרויות".

גורמים ברצועת עזה דווחו כי מניין ההרוגים ברצועה מתחילת מבצע "צוק איתן" עלה לכ-1,500. כמו כן נטען בכלי תקשורת פלסטינים כי אמבולנס הותקף מהאוויר, הפרמדיק נהרג והנוסעים נפצעו.