גנץ לצנחנים בעזה: "כדאי שהאויב יהיה מודאג מכם"

עם חידוש התקיפות הנרחבות ברצועת עזה, ביקר הרמטכ"ל בני גנץ את לוחמי הצנחנים ושיבח אותם על פעולותיהם. "כרגע צריך להמשיך, שיהיה לכם בהצלחה בכל המשימות שלכם", אמר גנץ ללוחמים, "הבעיה החמורה היא של האויב כי אתם נמצאים בתוכו"

חיזוק ללוחמים לאחר תום הפסקת האש: הרמטכ"ל, רא"ל בנימין (בני) גנץ, שוחח הערב (ו') עם לוחמים מחטיבת הצנחנים ברצועת עזה, וביקש לשבח אותם על ההישגים. "אתם עושים עבודה מצוינת, ומביאים בעיקר הרבה גאווה", אמר הרמטכ"ל, שטען כי ארגוני הטרור צריכים להיות מודאגים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"אני שמח לבקר פה פעם נוספת, ושמח לראות את הלחימות שאתם מבצעים בצורה שאתם מבצעים, וצריך כרגע להמשיך", סיפר גנץ ללוחמים על רקע הדיונים בקבינט. "הבעיה החמורה היא של האויב כי אתם נמצאים בתוכו, אז כדאי שהוא יהיה מודאג, ונראה לי שהוא במצב כזה".

"אתם עושים עבודה מצוינת, ומביאים בעיקר הרבה גאווה. שיהיה לכם בהצלחה בכל המשימות שלכם, ואין לי ספק שהצלחה כזו תתקדם ותמשיך ואנחנו נעמוד בכל מה שנחליט עליו. בהצלחה בהמשך, עד כאן", אמר ברשת הקשר והודה לחיילים ולקצינים.

תקיפות נרחבות ברצועה (סקיי ניוז)

תקיפות נרחבות ברצועת עזה

בצל המאמצים למציאת סג"מ הדר גולדין שנשבה וקריסת הפסקת האש, התחדשו הערב התקיפות העזות של צה"ל ברצועה. עם שעות הערב החל חיל האוויר להפציץ מהאוויר מתקנים בג'בליה וברפיח, ובכלי התקשורת הפלסטינים דווח כי תושבי רפיח הפלסטינית קיבלו הוראה לא לנוע ברחובות, וגם בית החולים היחיד בעיר - יוסוף אל-נג'אר - קיבל הוראה להתפנות.

על רקע הדיונים בקבינט  - בהן נשקלת האפשרות להרחיב את המבצע או לפתוח במהלך חד צדדי מתואם ליציאה מרצועת עזה - בכירים בישראל אומרים כי אסור לתת לאירוע ברפיח להשפיע על ההחלטות במערכה. גורמים מדיניים הוסיפו כי לאחר הפיגוע ברפיח, תם למעשה עידן הפסקות האש.

לפחות שני בני אדם נהרגו ומספר בני אדם נוספים נפצעו לאחר ש‫כלי טיס של חיל האוויר תקף רוכב אופנוע ברפיח. כלי תקשורת פלסטינים מדווחים כמאה הרוגים ברפיח במהלך היום, ועל מנוסה של אלפי פלסטינים מאזור רפיח מתוך חשש מהפגזות. שלושה מבנים - אחד מהם של משטרת חמאס בג'בליה - הופצצו מהאוויר, וגם ירי טנקים התבצע בגזרה.

"עושים הכל למצוא את השבוי". אלמוז

דובר צה"ל: "עושים הכל כדי למצוא את גולדין"

הפעולה באזור רפיח מתנהלת באופן שונה, בשל שבייתו של סג"ם הדר גולדין: כוחות רבים נכנסו לרפיח וכיתרו את מרחב העיר, במאמץ להבטיח שהחייל השבוי לא יוברח למקום אחר. המערך המתוגבר באזור העיר נועד לבודד את המרחב, ולאפשר פעולה כאשר יהיה מידע על מקום הימצאו של גולדין.

דובר צה"ל, תא"ל מוטי אלמוז, ציין כי מאז שבייתו של גולדין הכוחות בעזה "נוקטים בפעילות רחבה מאוד של כוחות באזור, ומפעילים הרבה מאוד אש". "אנו עושים הכל כדי למצוא אותו - חשוב למצוא את פיר האם של האירוע. הרמטכ"ל יושב בשעות אלה עם מספר אלופים בקבינט, כל מה שקשור בהרחבת הפעילות, יש הרבה מאוד אפשרויות", הוסיף.

גורמים ברצועת עזה מדווחים כי מניין ההרוגים ברצועה מתחילת מבצע "צוק איתן" עלה לכ-1,500. כמו כן נטען בכלי תקשורת פלסטינים כי אמבולנס הותקף מהאוויר, והפרמדיק נהרג והנוסעים נפצעו.