כמו בסרט: צפו באימון של היחידה ללוחמה בטרור

לוחמי לוט"ר אילת מתאמנים כל השנה למקרה בו יוזעקו לתפעל אירועי טרור בגזרה. מדי חצי שנה, נערך אימון מפרך במתקן אדם שכולל יריות, פריצות למבנים ולרכבים, והשתלשלות מבניינים על גבי חבלי סנפלינג - וגם לוחמה לילית. צפו בתמונות המרהיבות מאימון היחידה, שנראה כמו חלק מסרט פעולה

משתלטים על מבנים ויורים, פורצים לכלי רכב - ומתגלשים על חבלים מבניינים: זה לא חלק מסרט פעולה אמריקני, אלא חלק קטן מהאימונים המפרכים שעורכים חברי היחידה ללוחמה בטרור אילת (לוט"ר אילת), על מנת להבטיח את ביטחון התושבים באזור מפני פעולות טרור.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

בסרטון שהותר היום (חמישי) לפרסום, נראים הלוחמים מתאמנים במתקן אדם - שם הם מתרגלים טכניקות שונות לחילוץ בני ערובה ופריצה לכלי רכב ומבנים. עוד נראים בסרטון הלוחמים כשהם חובשים קסדות ומסיכות על הפנים, כשהם פורצים למבנים - משתלשלים מהם למטה על גבי חבלי סנפלינג - ויורים לעבר המטרות השונות. ולא רק ביום - הלוחמים מתרגלים גם לוחמה לילית עם האמצעים המתבקשים והאופייניים.

(חדשות 2)


היחידה מרבה להתאמן מידי שבוע, ואחת לחצי שנה מקיימת את התרגיל המקיף במתקן אדם. ליחידה יכולות וטכניקות לוחמה בטרור כמו יכולות פריצה חמה וקרה להם נלווה ציוד לחימה משוכלל.

(חדשות 2)


יחידת לוט"ר אילת הוקמה בשנת 1974, כיחידת התערבות שמטרתה להתמודד עם פיגועי מיקוח ובני ערובה במרחב העיר אילת והערבה - זאת מתוך הבנה כי העיר אילת היא נכס חיוני ומרוחק ממרכז הארץ. היחידה מורכבת כולה מאנשי מילואים, יוצאי יחידות קרביות, תושבי אילת והערבה, שנדרשים להיות זמינים ולהתריע על כל היעדרות ממרחב העיר.