הנשיא ריבלין ללוחמי עוצבת הפלדה: "באתי להצדיע לכם בשם כל המדינה"

לוחמי עוצבת הפלדה זכו אתמול לביקור מפתיע: יחד עם הרמטכ"ל גנץ הגיע גם נשיא המדינה הטרי ראובן ריבלין שביקש להצדיע ללוחמים ולהביע את תודתו לפעילותם, בשמו ובשם כל אזרחי מדינת ישראל. "עם ישראל יודע היטב אילו הישגים מופלאים השיג צה"ל במערכה הזאת", אמר ריבלין ללוחמים

נשיא המדינה החדש ראובן ריבלין פגש אתמול (חמישי) יחד עם הרמטכ"ל רב אלוף בני גנץ את לוחמי עוצבת הפלדה. ריבלין שנכנס לתפקידו בשבוע שעבר, רצה לחזק את ידי הלוחמים המשתתפים במבצע "צוק איתן" ברצועת עזה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"אני אוהב לבקר אתכם בתרגילים, אבל גם בימים האלו וברגעים האלו צריכים להיות", אמר הנשיא ריבלין למפקד האוגדה ולשאר החיילים שנכחו במקום. "אני מוכרח לומר לכם - כל הכבוד לכם. באתי להצדיע לכם".

"אני אומר לכם", פנה נשיא המדינה לכלל החיילים במקום, "אנחנו יודעים בעם ישראל היטב אילו הישגים מופלאים השיג צה"ל במערכה הזאת, ואילו מאמצים כבירים עשיתם, במסגרת הנתונים והמגבלות של מלחמה כאשר אתה לא יודע מהי החזית הברורה, שכן כל בית הוא חזית נפרדת".

ריבלין ציין בדבריו לא רק את עוצמתם הצבאית של לוחמי צה"ל, אלא גם את עוצמתם ההסברתית. "בעזרתכם ובעזרת עמידתכם אנחנו שכנענו את כל העולם שזו לא זכותו של צה"ל להגן על עצמו, אלא שזו חובתו של צה"ל להגן על עצמו", הוא הסביר.

"כך אתם נוהגים וכך אתם עושים", סיכם ריבלין בנימה אופטימית. "יש מנהיגים אדירים לדור הבא. תודה רבה לכם מקרב לב, בשמי ובשם כל אזרחי מדינת ישראל".