לקראת הפסקת אש: ירי לשפלה ולדרום

על רקע הודעתם של מזכיר המדינה האמריקני ג'ון קרי ומזכ"ל האו"ם באן קי מון על הפסקת אש שתיכנס לתוקפה למשך 72 שעות, נמשך הירי מרצועת עזה לעבר יישובי ישראל. הלילה והבוקר נורו מספר מטחים לעבר אשדוד, אופקים וכן ליישובים רבים באזור הדרום. במהלך הלילה נורו רקטות גם לעבר השפלה. בכל האירועים לא דווח על נפגעים

ארכיון (AP)

לא שומרים על איפוק: לאחר הדיווחים על הפסקת אש שתיכנס לתוקפה הבוקר (ו') בשעה 8:00, נורו במהלך הלילה והבוקר מטחי רקטות מרצועת עזה לעבר השפלה והדרום. רקטות נורו בין היתר לאשדוד, אופקים יישובי השפלה ויישובי המועצות האזוריות אשכול, בני שמעון ומרחבים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

כיפת ברזל יירטה חמש רקטות במרחב אשדוד והשפלה. כמן כן דווח על נפילה בשטח פתוח באשדוד. לא התקבלו דיווחים על נפגעים או על נזק בעקבות הירי לאזור.

בהמשך הלילה נשמעו שתי אזעקות רצופות גם בכרם שלום שבעוטף עזה. הבוקר נורו מספר רקטות לעבר אופקים וחצרים. בכל המקרים לא דווח על נפגעים או על נזק.

הרקטות לעבר ישראל נורו סמוך להכרזה על הפסקת האש שתיכנס לתוקפה בשעה שמונה בבוקר. סמוך לשעה אחת בלילה, נשמעה אזעקה במועצה האזורית חוף אשקלון. על פי דיווחים ראשוניים שעדיין לא אומתו, נורו שתי רקטות שהתפוצצו בשטחים פתוחים. לא דווח על נפגעים או על נזק.

זמן קצר לאחר מכן נשמעה אזעקה נוספת, באזור השפלה. ההתרעה נשמעה בערים רמלה, לוד, נס ציונה ורחובות, כמו גם בצריפין‬, באר יעקב‬ ופלמחים‬.‬ סוללת כיפת ברזל יירטה רקטה אחת שנורתה לאזור.

בהמשך הלילה, סמוך לשעה 3:30 נשמעו שתי אזעקות בזו אחר זו גם בכרם שלום שבעוטף עזה. גם במקרה זה לא דווח על נפגעים או על נזק.

הפסקת אש זמנית החל מהשעה 8:00

זמן קצר לפני ירי הרקטות לעבר ישראל הוציאו מז"כל האו"ם באן קי מון ומזכיר המדינה האמריקני ג'ון קרי הצהרה משותפת שלפיה ישראל וחמאס קיבלו הסכם להפסקת אש למשך 72 שעות. לאחר שתיכנס הפסקת האש לתוקף, אמורים הצדדים לקדם בקהיר הסכם להפסקת אש קבועה. בחמאס אישרו את הפרטים אולם מירושלים טרם התקבל אישור רשמי לידיעה.

יירוט מוצלח של כיפת ברזל. אילוסטרציה (לע"מ)

מוקדם יותר היום נורתה פצצת מרגמה שפגעה בשטח המועצה האזורית אשכול וגרמה לפציעתם של שמונה בני אדם. הפצועים טופלו בשטח תחת אש ופונו באמצעות מסוק לבתי החולים. במקביל, הונחו תושבים בשני יישובים במועצה האזורית שער הנגב להסתגר בבתיהם עקב חשש לאירוע ביטחוני. בתום סריקות נרחבות של כוחות צה"ל הוסר החשש והתושבים הורשו לחזור לשגרה.