תיעוד: כך הציל צוות האוויר את כוחות הקרקע בעזה

שיתוף הפעולה ההדוק בין אנשי חיל האוויר לבין יחידות החי"ר הפועלות בעזה הוכיח את עצמו שוב כמציל חיים. כלי טיס הזהיר כוח של גבעתי מפני מחבל שמתקרב לעברם עם מטען חבלה ובכך ניצלו חיי הלוחמים. סרטון אחר שהופץ מראה כיצד פוצצו יחידות שריון, חי"ר והנדסה מנהרה התקפית בדרום הרצועה

במהלך מבצע "צוק איתן" הוכיח את עצמו לא פעם שיתוף הפעולה ההדוק בין כוחות האוויר ליחידות הלוחמות על הקרקע. תיעוד שמפרסם הערב (ה') דובר צה"ל מראה איך הקשר בין אנשי חיל האוויר ללוחמים בעזה הסתיים בהצלת כוח קרקעי ממונע ממטען שהופעל לעברו.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

בסרטון נראה רכב ובו לוחמי גבעתי נוסע בלב אזור בנוי בעזה, כשלפתע מבחינים חברי הכוח בדמות חשודה שנעה בין המבנים הסמוכים. תוך שניות ספורות עולה הכוח בקשר המבצעי מול כוח האוויר שמלווה אותו ומבקש סיוע באיתור החשוד. "היה פה משהו שזז", מדווח כוח הקרקע.

"כאן באזור הזה ראיתי משהו חם", עונים לו בצוות האוויר. "אנחנו חושבים שמישהו רץ מהחלק הזה למבנה הזה". בשלב הבא נוסע כלי רכב של לוחמי גבעתי לאחור, כדי לצמצם את חשיפתו לציר הפתוח. מיד לאחר מכן נחשפה הדמות על הקרקע, כשהיא מתקרבת לעבר הכוח הממונע במטרה להניח מטען. "הנה הוא, זה הבנאדם", מדווח כלי הטיס ברשת הקשר. "אני על הבנאדם, אני על הבנאדם. נפץ נפץ".

תוך שניות ספורות נראה הפיצוץ העוצמתי של המטען על הקרקע, שהודות לפיקוח כלי הטיס לא פגע בלוחמי הכוח הממונע.

במקביל, נמשכת כל העת פעילות היחידות השונות הפועלות ברצועה להשמדת מנהרות הטרור. באחת ממשימות האיתור שביצעו כוחות שריון מחטיבה 188 בפיקודו של אל"מ תומר יפרח, חשפו הלוחמים פיר מוסתר של מנהרה התקפית. בסיוע כוחות חי"ר והנדסה בוצעו סריקה וזיהוי של תוואי המנהרה, שלאחר מכן הושמדה בפיצוץ אדיר.