תיעוד: כוח גבעתי נתקל פנים מול פנים במחבל‬ - ומחסל אותו

הלוחמים שנתקלו במחבל בתוך הרצועה תיעדו את ההיתקלות כולה עד לחיסולו. "תן עוד אחד, הוא זז", מורה מפקד הכוח - והירי נמשך עד ההכרזה: "המחבל הופל". הצצה לקרבות פנים אל פנים ברצועה. משדר מיוחד

"תן עוד אחד, הוא זז". בתיעוד שמפרסם היום (חמישי) דובר צה"ל נראה כוח מחטיבת גבעתי בהיתקלות עם מחבל בשטח רצועת עזה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"חדל", נשמע קולו של מפקד הצוות לאחר שאחד הלוחמים יורה במחבל במהלך האירוע - ומחסל אותו. "המחבל הופל. אם אחד הגיע זה אומר שיש עוד ולכן צריך לפקוח עיניים טוב טוב".

גיוס כוחות נוספים, ארכיון (דובר צה"ל)

גורם צבאי: הפגיעה בארגוני הטרור ברצועה משמעותית

מוקדם יותר הבוקר נרשמו חילופי אש בין הכוחות לבין מחבלי הג'יהאד האסלאמי במחנות הפליטים אל-מראז'י ואל-בוריג' במרכז רצועת עזה. גורם צבאי בכיר העריך כי הפגיעה באנשי ארגוני הטרור ברצועה משמעותית, וכי עד כה נפגעו כאלף מחבלים במהלך ימי המבצע.

במערכת הביטחון נערכים לאפשרות של הרחבת המבצע וצה"ל יגייס היום 16 אלף חיילי מילואים נוספים, זאת על מנת לרענן את הכוחות שגויסו בתחילת המבצע. הכוחות המגוייסים החדשים יופנו להחלפת הכוחות בגזרות השונות, ורובם לא ייכנסו לשטח רצועת עזה.

דובר צה"ל, תא"ל מוטי אלמוז, הסביר כי הגיוס יעניק לצבא "חופש פעולה בגמישות ובקבלת ההחלטות". כמו כן טען אלמוז כי הגיוס "יאפשר התרעננות לחיילים - אנחנו צריכים את הימים האלה בשביל ההישגים". בסך הכול גויסו 70 אלף חיילי מילואים מתחילת מבצע "צוק איתן", וכעת יגיע המספר ל-86 אלף.

במהלך הלילה נהרגו מספר מחבלים בהיתקלויות ברצועה, יותר מ-20 מטרות הותקפו ומספר פירי מנהרות חדשים התגלו. במהלך היממה הקרובה צה"ל צפוי להרחיב מעט את שטחי הפעולה, על מנת לאתר מנהרות נוספות. גורם צבאי בכיר מציין כי מודיעין חדש ממשיך לזרום לכוחות בשטח. מקורות פלסטינים מדווחים כי 1,360 תושבי רצועת עזה נהרגו מאז תחילת מבצע צוק איתן. לא ברור כמה מהם אזרחים וכמה מחבלי חמאס וג'יהאד אסלאמי.