חופת ברזל: הקצינים התארסו במילואים

במקביל למבצע "צוק איתן", הפיק איתי הופמן, קצין במילואים בחטיבת הנח"ל, מבצע קטן משלו. חברתו קצינת השלישות אילנה שרינגטון הובאה לחוף הים באשדוד בתיאום עם מפקדיה, שסיפרו לה שהיא צריכה לארגן טקס. שם, הוא הציע לה נישואים. צפו בהפתעה

עשה אהבה, גם במלחמה: לצד הפסקות אש הומניטריות שרובן לא ממש מחזיקות מעמד, יש חיילים שלוקחים הפוגות כדי לבצע מחוות רומנטיות. איתי הופמן, קצין במילואים בחטיבת הנח"ל, הציע נישואים בעזה לחברתו אילנה שרינגטון, קצינת שלישות במילואים. "לא היה פשוט להפתיע אותה ולארגן את הכל, אבל בזכות המון אנשים מהפלוגה - זה הצליח", הצטנע איתי.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

במהלך מבצע "צוק איתן", החליט איתי להפיק מבצע פרטי משלו. "הפלוגה נרתמה - ארגנתי לוחם שהוא צלם מקצועי באזרחות, צלם וידאו, וכמובן נהג שהסכים לקחת את אילנה מהיחידה שלה לחוף הים באשדוד", סיפר איתי. הוא טווה גם סיפור כיסוי: "אמרו לה שהם שייכים ללוגיסטיקה של האוגדה, המפקדים של אילנה נתנו לה משימה לא אמיתית, כביכול לארגן טקס כלשהו".

השקר אכן השפיע, ואילנה לא הבינה מה קורה עד הרגע האחרון. "רק כשראיתי את השמפניה והשטיח האדום הבנתי, והתחלתי לבכות", סיפרה אילנה. "כל הקושי של הימים האחרונים יצא החוצה. זה הדבר האחרון שציפיתי לו, בעיקר שמחתי לראות אותו".

לאחר שאיתי כרע ברך בפני אילנה והציג טבעת, הוא כמובן זכה לתשובה חיובית. שני הקצינים קיבלו חופשה קצרה בת 24 שעות ממפקדיהם על מנת להתרענן ולהודיע להורים את הבשורה המשמחת.

את מסיבת האירוסים, וכמובן את החתונה עצמה, הם דוחים לזמנים טובים יותר, אחרי המלחמה. לדברי אילנה, "נתחיל לדבר על חגיגות רציניות יותר כשכולם, כולל אנחנו, נחזור הביתה בשלום".