חמאס תכנן פיגוע עם מצנחי רחיפה

צה"ל ממשיך לאסוף מודיעין על המתרחש בעזה, גם באמצעות אנשי חמאס שנעצרו במהלך המבצע הצבאי ברצועה. מפקד חוליה בארגון חשף בפני חוקריו כי חמאס נערך לבצע פיגוע באמצעות מצנחי רחיפה. לדבריו, האימונים החלו במלזיה והמשיכו בעזה

אילוסטרציה (AP)

לאחר שנגלתה לעיני כל פעילותו הענפה של חמאס ביבשה - מתחת לאדמה, ולאחר שסוכלו ניסיונות חדירה של אנשי הקומנדו הימי של חמאס דרך הים, מתגלה עכשיו גם דרך הפעולה של חמאס מהאוויר.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

היום (ד') הותר לפרסום כי יחידה מובחרת של חמאס התכוננה לבצע פיגוע באמצעות מצנחי רחיפה באחד מיישובי עוטף עזה. התכנית התגלתה במסגרת חקירתו של מפקד חוליה בכוח הנוכבא המובחר של חמאס, שנעצר במהלך מבצע "צוק איתן".

בחקירה סיפר מפקד החוליה, שגויס לחמאס בשנת 2010, כי האימונים לפיגוע זה כללו תרגולות בשימוש במצנחי רחיפה במשך שבוע במלזיה. לדבריו, חברי החוליה ערכו בתחילת השנה אימון נוסף ברצועת עזה.

אימוני חמאס בעזה, ארכיון (רויטרס)

ביחד עם מפקד החוליה יצאו למלזיה כ-10 פעילים נוספים, מגדודים שונים. האימון בעזה כלל, בעיקר ירי מקלצ'ניקוב. כל הפעילים הוזהרו לשמור על חשאיות, ולא לדבר כלל על נושא המצנחים. לדברי הנחקר, לא נאמר להם היכן יתבצע הפיגוע.

מפקד החוליה נעצר על ידי כוחות צה"ל באזור קרארה שבחאן יונס לפני כעשרה ימים. בחקירתו בשירות הביטחון הכללי, הוא מסר על מעורבותו באימוני המצנחים לקראת ביצוע פיגוע חדירה לישראל. הוא מסר מידע גם על הנחיות שניתנו לביצוע חטיפה, כהכנה לקראת אפשרות של כניסת כוחות צה"ל לרצועה.

בנוסף, מסר הנחקר, כי לקראת אפשרות החטיפה, הוכנו מארבי נ"ט. הוא אף הצביע על מיקומה של עמדה לירי צלפים, בקומה העשירית של בניין "הסהר האדום" בחאן יונס.

צה"ל חשף במסגד טיל מוכן לשיגור, מטען ומפות

במהלך הלילה האחרון, בין 80 מטרות הטרור שהותקפו על ידי כוחות צה"ל ברחבי הרצועה, היו גם שני מסגדים ששימשו בכירים בזרוע הצבאית של חמאס למטרות טרור ותצפיות, כשאחד מהם נמצא סמוך לגן ילדים. במשך היממה האחרונה השמידו כוחות חי"ר בשילוב כוחות הנדסה תוואי של לפחות 3 מנהרות טרור שנועדו לסייע בהוצאת תקיפות אל תוך שטח ישראל. כוח צנחנים חשף פיר מנהרה, שבו נמצא רובה מסוג קלצ'ניקוב ומצבור רימונים.

לוחמי השריון חשפו בתוך מסגד מאגר אמצעי לחימה, שכלל מטען חבלה, מפות, מכשיר קשר, וטיל נ"ט מסוג קורנט מוכן לשיגור. כוחות חיל הים השמידו מחסן אמצעי לחימה ומתחם שיגור שממנו בוצע ירי פצמ"רים, ותקפו בצפון הרצועה מבני מגורים ששימשו לפעילות טרור.

בימים האחרונים חשפו כוחות צה"ל פנקס כיס אצל אחד מלוחמי חמאס שנתפס ברצועת עזה. בפנקס נמצא תצלום אוויר ממנו ניתן ללמוד פרטים על היערכות נוספת של חמאס להמשך הלחימה בצה"ל. בין היתר מסומנים בתצלום האוויר פירי מנהרות ועמדות שונות של הכוחות באחד מאזורי הלחימה ברצועה.

תצלום האוויר שנתפס ע"י צה"ל