מאז תחילת "צוק איתן": זינוק בתקיפות סייבר על צה"ל

מאז תחילת מבצע "צוק איתן", מזהים בצבא עלייה משמעותית במספר התקפות הסייבר על מערכות צה"ל. "עושים הכל כדי לסכל את זה מראש", מספר ראש מחלקת ההגנה בסייבר. גורם בצה"ל: "מדובר במרחב לוחמה אינטנסיבי מאחורי הקלעים"

אילוסטרציה (רויטרס)

בחמ"ל ההגנה הקיברנטי של צה"ל עובדים מאז תחילת המבצע ביתר אינטנסיביות, בשל העלייה לדבריהם בניסיונות לתקוף את מערכות צה"ל ואת אתרי האינטרנט האזרחיים והתשתיות הלאומיות של מדינת ישראל.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"יחד עם שאר צה"ל אנחנו מקיימים שגרה מבצעית מלאה, וערניים לכל מהלך שצה"ל יעשה", אמר לאתר צה"ל ראש מחלקת ההגנה בסייבר, אל"ם נ'. "אנחנו עושים כל דבר אפשרי על מנת לסכל מראש ולמנוע כל ניסיון לפגוע במערכות צה"ל".

לדבריו, היכולת של צה"ל לעבוד בשדה הקרב, בזמן קצר ובצורה אפקטיבית, מסתמכת על טכנולוגיה מתקדמת. "אנחנו רוצים שהיכולות הטכנולוגיות יהוו בסיס להצלחה, ולכן מסכלים כל ניסיון לפגוע באותן יכולות, שהן תנאי הכרחי לאפקטיביות של צה"ל בשדה הקרב", הדגיש. בין היתר, בצה"ל עובדים בשיתוף פעולה עם יתר גופי הסייבר של מערכת הביטחון.

גורם שמעורה בפרטים סיפר לחדשות 2 Online כי עוד לפני המבצע היתה היערכות להגברת התקיפות על ישראל. "אנחנו מתרגלים את זה כל הזמן ויודעים להתמודד איתן, זה מרחב שצה"ל הוא אחד הטובים בו בעולם - ואנחנו מוכנים לכל התפתחות, זה קורה בעיקר מאחורי הקלעים ועדיף ששם זה יישאר - אבל זה מרחב לוחמה אינטנסיבי לכל דבר".

רק לפני מספר ימים השב"כ חשף כי סוכלו תקיפות סייבר נגד אתרי ממשלה, זאת לצד תקיפות על אתרים פרטיים. על פי הערכות, מדובר בעלייה של מאות אחוזים בהתקפות.

לפניות לכתב: MatanH@ch2news.tv