החייל שאיבד את השמיעה בעזה חילק ממתקים לילדים בבית החולים

סמ"ר שי אסייג נפצע פעמיים בעזה ואיבד את השמיעה כמעט לחלוטין. במהלך אשפוזו בבית החולים הדסה עין כרם חש שי נבוך מכמות המתנות והממתקים שקיבל - והחליט לחלק לילדי בית החולים את הממתקים שקיבל. אמו: "הוא היה מתוסכל שחבריו נלחמים והוא מאושפז"

שי אסייג מחלק את הממתקים (בית חולים הדסה)

סמ"ר שי אסייג, ששימש כקשר של מפקד חטיבת גולני אל"מ רסאן עליאן, איבד את שמיעתו כמעט לגמרי לאחר שנפצע פעמיים בלחימה בעזה. בחדרו בבית החולים הדסה עין כרם בירושלים הצטברו ממתקים ומתנות, אך לשי לא היה ספק מה עליו לעשות בהם - הוא חילק אותם לילדים במחלקה האונקולוגית בבית החולים. "אני בסך הכול מחלק לילדים את האהבה שקיבלתי", הסביר שי.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

למעשה, שי, תושב קדר שליד מעלה אדומים, כבר השתחרר מהצבא והפך מחייל סדיר לחייל מילואים במהלך המבצע. "ביום שהוא הלך לבקו"ם קראו לו, לא רציתי שהוא ילך", הודתה אמו של שי, סימה. "הוא לוחם גולנצ'יק שהכין את עצמו שלוש שנים, איך תסגור אותו בבית חולים בזמן שהם נלחמים? הוא לא ידע מה לעשות עם עצמו, הוא רצה לעשות משהו".

לדברי האם, שי חש נבוך מכמות המתנות שהורעפו עליו. "הילדים מאוד התרגשו, הם היו בהלם כשאמרנו להם ששי הוא חייל, הם לא ראו חייל אלא בחור בלבוש רגיל", סיפרה.

המח"ט עליאן שנפצע (חדשות 2)

שי נפצע בעזה באותו אירוע בו נפצע מפקדו רסאן עליאן, ולא פונה לקבלת טיפול, כי לא סיפר על הפגיעה בשל המוטיבציה הגדולה שלו. רק כשנפגע בפעם השנייה, לא נותרה ברירה אלא לפנות אותו לבית החולים ברזילי באשקלון ומאוחר יותר להדסה. הוא שוחרר לאחר שבוע לביתו. "הוא מרגיש יותר טוב, בעיקר דואג לחבר'ה שבפנים", סיפרה סימה. "הוא אמר שזה כלום, ושצריכים לסיים את המשימה".

הילדים הנרגשים במחלקה האונקולוגית בבית החולים כתבו לו מכתבי תודה על הממתקים ואיחלו לו החלמה מהירה. למרות שהוא שוחרר לביתו, הוא עדיין יצטרך להיות מטופל בשל הפגיעה בשמיעתו. את רוב דאגותיו הוא משקיע כעת לא בעצמו, אלא בחבריו ליחידה שעדיין נלחמים בעזה.

לפניות לכתב: MatanH@ch2news.tv