הירי לדרום נמשך: מטח לאופקים וחצרים

אזעקה נשמעה במועצה האזורית מרחבים שבדרום, מערכת כיפת ברזל יירטה רקטה אחת, היתר נפלו בשטחים פתוחים. אין נזק או נפגעים. במקביל, נמשכים המאמצים הבינלאומיים להשגת הסכם הפסקת אש

ירי הרקטות לישראל, ארכיון (רויטרס)

בעוד המאמץ הבינלאומי להשגת הסכם הפסקת אש נמשך, הירי לעבר הדרום מתחדש: אזעקה נשמעה בשעות הצהריים (ד') ביישובי המועצה האזורית מרחבים שבדרום, באופקים ובחצרים. מערכת כיפת ברזל יירטה בהצלחה רקטה אחת, שלוש נוספות נפלו בשטחים פתוחים. לא דווח על נפגעים או על נזק. במקביל, ממשיך צה"ל בתקיפת מטרות טרור בשטח רצועת עזה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

ביומו ה-23 של מבצע "צוק איתן" תקפו כוחות צה"ל כ-80 מטרות טרור ברחבי הרצועה. בין המטרות היו גם שני מסגדים ששימשו בכירים בזרוע הצבאית של חמאס למטרות טרור ותצפיות, כשאחד מהם נמצא בסמוך לגן ילדים. במשך היממה האחרונה השמידו כוחות חי"ר בשילוב כוחות הנדסה תוואי של לפחות 3 מנהרות טרור שנועדו לסייע בהוצאת תקיפות אל תוך שטח ישראל. כוח צנחנים חשף פיר מנהרה, שבו נמצא רובה מסוג קלצ'ניקוב ומצבור רימונים.

לוחמי השיריון חשפו בתוך מסגד מאגר אמצעי לחימה, שכלל מטען חבלה, מפות, מכשיר קשר, וטיל נ"ט מסוג קורנט מוכן לשיגור. כוחות חיל הים השמידו מחסן אמצעי לחימה ומתחם שיגור שממנו בוצע ירי פצמ"רים, ותקפו בצפון הרצועה מבני מגורים ששימשו לפעילות טרור. חיל האוויר הפציץ לאורך הלילה כ-50 יעדי טרור ברצועה וכלי שיט של חיל הים תקפו מחסני אמל"ח ומשגרים.

התקיפות בעזה נמשכות (רויטרס)

גורמי רפואה בעזה דיווחו הבוקר על תקיפת בית ספר של אונר"א בג'באליה. על פי הדיווח של דובר שירותי החירום ברצועה, אשרף אל-קודרה, לפחות 20 בני אדם נהרגו בתקיפת המבנה, ששימש כמקלט הומניטרי עבור מקומיים רבים. מצה"ל נמסר כי הטענות נבדקות.

על רקע הדברים הללו, משלחת רשמית של הרשות הפלסטינית צפויה להגיע היום בקהיר, יחד עם נציגי החמאס והג'יהאד האסלאמי על מנת לדון במתווה המצרי להפסקת אש. במקביל, בישראל יתכנס הקבינט על מנת לדון באפשרויות העומדות כעת להמשך המערכה - הפסקת אש או הרחבת הלחימה.