לפיד: "מוחמד דף בן מוות, נחסל אותו"

לאחר נאומו הלוחמני של ראש הזרוע הצבאית של חמאס מוחמד דף אמש, אומר שר האוצר יאיר לפיד כי ישראל תחסל אותו. "מוחמד דף בן מוות, נגיע אליו במוקדם או במאוחר", הכריז לפיד. "הוא מזכיר לי את שר ההסברה של סדאם חוסיין"

אחרי שאמש התייחס לראשונה בקולו ראש הזרוע הצבאית של חמאס מוחמד דף להמשך המבצע בעזה וטען כי אנשיו מנצחים את צה"ל, אומר הבוקר (ד') שר האוצר יאיר לפיד כי ישראל תחסל במוקדם או במאוחר את דף. "מוחמד דף מסתתר כבר שנים במחילות מתחת לעזה ושם הוא יישאר מפני שהוא בן מוות", אמר לפיד.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

לפיד ציין כי דבריו של ראש הזרוע הצבאית של חמאס, בנאום מוקלט ששודר אמש, שלפיהם ארגונו מנצח במערכה מזכירים את נאומי שר ההסברה העירקי בימי מלחמת המפרץ השנייה. "הוא המשיך לטעון שעירק מביסה את ארצות הברית, עד שיום אחד הוא נעלם", אמר שר האוצר.

"גילויי האומץ, הלחימה והרעות של חיילי צה"ל מעוררים התפעלות", הוסיף לפיד. "ההתגייסות של הציבור הישראלי, החיבוק החם לחיילים ולתושבי הדרום, והרצון לתרום ולתת בכל רגע נתון מחממים את הלב, ונותנים לכולנו כוח".

מוחמד דף

דף: "לא נסכים לשום פשרה"

על רקע הדיווחים על מגעים מתקדמים להפסקת אש, התייחס אמש ראש הזרוע הצבאית של חמאס להמשך הלחימה ברצועת עזה. "לא תהיה הפסקת אש עם האויב הציוני אם לא תיפסק התוקפנות הישראלית ויוסר המצור", אמר דף בנאום מוקלט ששודר בערוץ "אל אקצה" של חמאס.

"לא נסכים לשום פתרון של פשרה שבא על חשבון הכבוד והחירות של עמנו", אמר דף. "אתם נלחמים היום נגד חיילים שחומדים את המוות בדיוק כפי שאתם חומדים את החיים. מה שהאויב לא השיג באמצעות מטוסים ואוניות מלחמה, הוא לא ישיג באמצעות כוחותיו המובסים על הקרקע".

במקביל לדבריו שודר סרטון ובו לטענת חמאס נראה תיעוד חדירת המחבלים לאזור נחל עוז ואת ירי טיל הנ"ט לעבר מגדל השמירה.