מפה עם פירי מנהרות נתפסה על שבוי

כוחות צה"ל הפועלים ברצועת עזה שבו בימים האחרונים מחבל חמאס. בחיפוש בכליו של השבוי נמצא פנקס ובו בין היתר תצלום אוויר. חקירת תצלום האוויר חשפה פירי מנהרות של אחד מאזורי הלחימה ברצועה וכן עמדות שונות של כוחות חמאס

תצלום האוויר שנתפס

הישג מודיעיני: כוחות צבא חשפו פנקס כיס אצל אחד מלוחמי חמאס שנתפס בימים האחרונים ברצועת עזה. בפנקס נמצא תצלום אוויר ממנו ניתן ללמוד פרטים על היערכות חמאס להמשך הלחימה בצה"ל. בין היתר מסומנים בתצלום האוויר פירי מנהרות ועמדות שונות של הכוחות באחד מאזורי הלחימה ברצועה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

בתוך כך נמשך הערב (ג') הירי מרצועת עזה. סמוך לשעה 20:20 נורו שתי רקטות לאזור הרי ירושלים וגוש עציון. אחת הרקטות יורטה על ידי מערכת כיפת ברזל ורקטה נוספת התפוצצה בשטח פתוח באזור ירושלים. לא היו נפגעים או נזק.

זמן קצר לאחר מכן פגעה פצצת מרגמה בכוח צה"ל בצפון רצועת עזה. שישה חיילים נפצעו בדרגות פציעה שונות. כוחות צה"ל פתחו בירי תותחים כבד למרחב על מנת לאפשר את חילוצם הבטוח של הפצועים ופינויים לבית החולים.

רקטה יורטה באזור הרי ירושלים (רויטרס)

בתוך כך אמר הערב גורם ישראלי בכיר כי כל הצדדים הגיעו להסכמה לקיים הפסקת אש, שבמהלכה ידונו בקהיר בהבנות בדרך להפסקת אש כוללת. גורם נוסף טען כי עדיין אין הבנות סופיות - אך מתנהלים מגעים מתקדמים להפסקת אש.

הבכיר הישראלי ציין כי למרות ההסכמה בין הצדדים, עדיין לא ברור לכמה זמן תהיה הפסקת האש הראשונית, אך הוחלט כי במהלך ההפוגה ישראל תוכל להמשיך ולפעול נגד המנהרות - למורת רוחו של חמאס.