צפו: מבט מבפנים למנהרה שנהרסה

לוחמי חטיבה שבע בחיל השריון גילו כבר בתחילת הלחימה בעזה פיר של מנהרה, שפתח היציאה ממנה היה בשטח ישראל. היום הושמדה המנהרה. צפו בצילומים מתוך מנהרת הטרור, ובהשמדתה מרחוק ומהאוויר

עם תחילתה של הכניסה הקרקעית לרצועת עזה חשפו חיילי חטיבה שבע בחיל השריון פיר מרכזי של מנהרה התקפית שהגיעה לשטח ישראל. הפיר היה צמוד למסגד - בו נמצאו מדים וציוד צבאי. בסרטון שפרסם דובר צה"ל נראית השמדתה של המנהרה הבוקר (ג') מהאוויר ומרחוק, וגם מבט מבפנים אל מתחת לאדמה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

לפני מספר ימים נמצא פיר נוסף של המנהרה תחת מה שנראה, לכאורה, כבאר מים. בעזרת כוח הנדסי הפיר פוצץ ובתוכו התגלו אקדח, כלים הנדסיים ושתי הסתעפויות נוספות של המנהרה, אחת מהן לכיוון המסגד. לפני יומיים התגלה כי קיים פיר נוסף של המנהרה, הפעם בצד הישראלי של הגדר, כשני קילומטרים מקיבוץ בארי.

בשעות הבוקר פוצצה המנהרה שכללה שמונה פירים. "לצערי, נושא המנהרות והלחימה התת-קרקעית הוא סבוך ונצטרך לטפל בו גם אחרי המבצע הזה, אין פה פתרון פשוט ומהיר", הסביר מפקד חטיבה שבע, אלוף משנה נדב לוטן. "בכל ימי המבצע אני נמצא בשטח בין הכוחות ורואה חיילים שפועלים במקצועיות, מסירות ונחישות".

בצה"ל ציינו כי עד כה חטיבה שבע חיסלה 60 מחבלים, פגעה בשלוש מנהרות לחימה התקפיות והרסה עשרות תשתיות של החמאס.