חוסלו 5 מחבלים שיצאו מפיר בעזה

כוח של גבעתי נתקל במחבלים יוצאים ממנהרה בתוך הרצועה, ומיהר לירות לעברם. 5 מחבלים חוסלו. מוקדם יותר זיהה כוח שריון ירי של טיל נגד טנקים לעברו - והשיב באש. אין נפגעים לכוחותינו

לוחמים חושפים מנהרה בעזה, ארכיון (דובר צה"ל)

כוח גבעתי חיסל אחר הצהריים (ג') חמישה מחבלים שיצאו מפיר מנהרה בתוך רצועת עזה. הכוח זיהה את המחבלים, פתח באש והרג את חמשת המחבלים. אין נפגעים לכוחותינו.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

במהלך פעולתו חשף הכוח אמצעי לחימה רבים באזור, ששימשו את מחבלי חמאס, ביניהם רובי קלצ'ניקוב ומטענים. מאז חצות תקפו כוחות צה"ל השונים 110 מטרות שונות ברצועת עזה.

בשעות הבוקר, פוצץ כוח מחטיבת הצנחנים, בשיתוף עם כוחות הנדסה, תוואי מנהרה בדרום רצועת עזה. כמו כן, כוח שריון זיהה ירי של טיל נ"ט לעברו, והשיב באש למקור הירי. איש מכוחותינו לא נפגע.

כפי שדווח מוקדם יותר, גם מיכלי הסולר הסמוכים לתחנת הכוח בעזה נפגעו. מטוסי כיבוי של הצלב האדום השיגו שליטה על האש, אך היא טרם כובתה. לא ברור מי תקף את המיכלים, ותחקיר נערך בנושא.

פיצוץ תחנת הכוח בעזה, היום (רויטרס)

"הדרג המדיני צריך להחליט - נכנסים או יוצאים"

שלושה שבועות אחרי שצה"ל פתח במבצע "צוק איתן" ויממה לאחר ש-10 חיילים נהרגו במהלך הלחימה ברצועה, קרא היום קצין בכיר בצה"ל לשרי הקבינט לקבל את ההחלטה הקשה - האם להסיג את הכוחות מתוך רצועת עזה או דווקא להרחיב את המבצע ולהיכנס עמוק יותר לשטח הנשלט על ידי חמאס.

"על הקבינט להחליט האם להתקדם או לצאת מעזה", אמר הקצין הבכיר. "מדובר בימים קריטיים של שלהי מערכה או שהיא נסגרת או שהיא ממשיכה. בשביל החיילים מדובר במלחמה ולא במבצע. לא הופתענו מעוצמת הלחימה של חמאס והנחישות שלהם. יש עשרות שבויים מהכוחות המיוחדים של החמאס שנמצאים בידי צה"ל. לא נראה פה דגלים לבנים ונעליים בחולות ולא תהיה תמונת ניצחון אבל כבר עכשיו אנחנו יודעים שאנחנו מאוד מאוד קרובים להשגת המטרות".

עשן מיתמר מעל רצועת עזה, היום (רויטרס)

"יש לי אחריות שלי מהזווית הצבאית לכוון את המערכה לאן שצריך", הוסיף הקצין. "אני מתכתב עם ההגנה על הציבור ולא עם מה שהציבור רוצה. זה לא האח הגדול ולא רייטינג - מי בעד ומי נגד. אני מניח שלדרג המדיני יש שיקולים פוליטיים ומדיניים".

לדברי הקצין, יכולת ההתאוששות של חמאס תהיה מאוד קשה. "יש הכנות לכל תרחיש אפשרי כולל הכנות לכניסה עמוקה פנימה", הוא הסביר. "ההישגים הישירים קצרי הטווח וארוכי הטווח הם מאוד רבים. אני לא יודע אם נגיע לכל פיר של מנהרה ולכל טיל או רקטה, אבל אני באמת מאמין שאחרי הקיץ החם הזה יבוא סתיו ויגיע הגשם ואז נראה שמצבנו הרבה הרבה יותר טוב".

חשיפת מנהרה בעזה, ארכיון (ליאור וענונו ורפאל חיון)