התקיפות בעזה: "תחנת הכוח היחידה הופצצה - והושבתה"

הפלסטינים מדווחים כי פגזי טנק פגעו במיכלי דלק שהיו בתחנת הכוח ובמקום אירע פיצוץ שהוציא את המתקן מכלל פעולה. בצילומים מעזה נראה עשן כבד מיתמר. הנייה על הפצצת ביתו: "הרס האבנים לא יהרוס את הרצון שלנו, נמשיך את ההתנגדות עד לחירות"

תחנת הכוח שמספקת חשמל לתושבי עזה הופצצה - והושבתה: טנק צה"לי הפציץ היום (ג') מכלי דלק בתחומה של תחנת הכוח היחידה ברצועת עזה - מה שהוציא אותה מכלל שימוש, כך מסר דובר חברת הפצת החשמל ברצועה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת   

לדבריו, הפגזים פגעו באחד משלושת מכלי הדלק במקום - מה שלמעשה משבית את תחנת הכוח משימוש ומיכולת לספק חשמל לתושבי עזה. עד היום, תושבי עזה נהנו מחשמל רק למשך 4-5 שעות ביום, ולאחר ההפגזה - שעות החשמל יצומצמו עוד יותר. ענני עשן שחור מיתמרים מעל שמי העיר כתוצאה מההפצצה. בשלב זה, לא ידוע על נפגעים בתקיפה - אולם היא צפויה לשבש באופן משמעותי את חיי היום-יום.

הלילה תקף חיל האוויר את ביתו של בכיר חמאס בעזה וראש ממשלת חמאס לשעבר, איסמעיל הנייה. על פי הדיווחים בסוכנות הידיעות, הפגיעה גרמה להרס רב - אך עם זאת לא דווח על נפגעים בהפצצה. נראה כי בצה"ל החליטו לשגר מסר אישי כואב למנהיג החמאס ברצועה ולכן הוחלט להפציץ בביתו.

על פי הדיווחים, גם בנו של איסמעיל הנייה אישר את הדברים בפוסט שכתב בעמוד הפייסבוק שלו. הוא ציין כי הבית היה ריק מיושביו בעת שפגע הטיל. לא ברור אם הטיל הרס את הבית כליל או שמא גרם לו נזק חלקי בלבד.

תחנת הכוח בעזה בוערת (AP)

בתגובה להפצצה, אמר הנייה בהודעה שפרסם: "הבית שלי לא יקר יותר משאר בני העם שלנו. הרס האבנים לא יהרוס את הרצון שלנו, נמשיך את ההתנגדות עד לחירות".

פאטימה אבו ריאל, שכנתו של הנייה, סיפרה על ההפצצה: "אמש כשישנו, ב-01:30 לפנות בוקר, התחילו ההפגזות. שמעתי שלושה טילים, לקחנו מהר את הילדים שעדיין ישנו וברחנו צפונה. למרבה המזל לא היו הרוגים בתקיפה הזו. אנחנו כולנו למען הג'יהאד, למען אבו אל-עאבד (הנייה)".

רמזי סורי, שכן נוסף, אמר: "הישראלים הורגים אזרחים, לא אכפת להם כלום. אני יכול להגיד שרק אלוהים מגן עלינו מהם ומאלו שתומכים בהם".

סגן ראש הלשכה המדינית של חמאס, מוסא אבו-מרזוק, שב והבהיר היום כי פעילי הארגון ימשיכו להילחם בישראל. "אני רוצה להגיד לציונים שהערבים העזתים אוהבים את ארצם - מתים או חיים. לא נפסיק עד שיפתחו את מעבר רפיח. אני קורא לארצות הברית שלא לחמש את כוחות הצבא הניאו נאצי הזה", צייץ בחשבון הטוויטר שלו.

בנוסף להפצצת ביתו של הנייה ברצועה, נהרג גם מפקד הג'יהאד האיסלמי בגזרת רפיח, אחמד נג'אם. הוא נהרג בתקיפה במחנה הפליטים א-שאבורה בעיר - כך עולה מדיווחים פלסטינים.

צה"ל תקף למעלה מ-70 מטרות במהלך הלילה

במהלך הלילה תקף צה"ל למעלה מ- 70 מטרות טרור ברחבי רצועת עזה. בין המטרות שהותקפו, לבד מביתו של איסמעיל הנייה, גם 4 מסגדים ששימשו כמקום לאחסון אמצעי לחימה, מנהרת טרור ומשגר מוטמן הנמצא בסמוך למסגד.

אחד מארבעת המסגדים ששימשו כמקום לאחסון אמצעי לחימה שנתקפו, הכיל בתוכו פיר של מנהרת טרור. מסגד נוסף שימש גם כמרכז פיקוד ושליטה של חמאס. לפנות בוקר נתקף מתחם המשמש את משרד האוצר של ארגון הטרור בעזה, אשר דרכו מממנים ומנהלים את פעילויות הטרור של הארגון.

עוד תקף צה"ל את תחנת הטלוויזיה, תחנת הרדיו ואת אולפני תחנת "אל-אקצא", המשויכת לחמאס ומשדרת את דברי מערך ההסברה של הזרוע הצבאית של הארגון, כולל הסתה נגד ישראל, העברת הנחיות ומסרים לפעילים ולאוכלוסייה לסרב ולהתעלם מאזהרות של צה"ל לקראת פעילות צבאית באזורים מסוימים. במהלך הלילה תקף צה"ל באמצעות כלי טיס של חיל האוויר 10 פעילי טרור במרכז רצועת עזה. זוהתה פגיעה בהם.