משה מלקו ומשה דוינו למדו באותה השכבה בבית הספר - ונהרגו בעזה

בית הספר "דנמרק" בירושלים באבל כבד: שניים מבוגריו, שלמדו באותה השכבה, נהרגו במהלך מבצע "צוק איתן" ברצועת עזה - בהפרש של שבוע זה מזה. סגל בית הספר פתח את שעריו לתלמידים ההמומים, שמתקשים לעכל: "אלוהים לקח שניים מאותו המקום. מה הסיכוי שיקרה דבר כזה?"

מצאו את מותם בעזה. דוינו ומלקו ז"ל (חדשות 2)

אבל כבד שורר הבוקר בבית ספר אחד בירושלים, לאחר שאיבד שניים מבוגריו במערכה בעזה: סמ"ר משה מלקו ז"ל וסמ"ר משה דוינו למדו באותה השכבה בבית הספר "דנמרק" בבירה. שניהם לחמו ברצועה במבצע "צוק איתן" - ושם גם מצאו את מותם, בהפרש של שבוע זה מזה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת  

סמ"ר משה מלקו ז"ל, בן 20 במותו, שירת בחטיבת גולני - ומצא את מותו ביום ראשון שעבר בקרבות שפתחו את המערכה הקרקעית של המבצע בשכונת סג'עייה בעזה. אתמול מצא את מותו סמ"ר משה דוינו, בן 20 מירושלים, לאחר שנפגע מטיל נ"ט על דחפור בו נהג בשטח הרצועה. היום הוא יובא למנוחות בבית העלמין הצבאי בהר הרצל בשעה 15:00.

נפל בקרב בסג'עייה. משה מלקו ז"ל (חדשות 2)

בבית הספר מתקשים לעכל את רוע הגזירה - ופתחו היום את שעריו על מנת לאפשר לתלמידים המצויים בחופשה להגיע, זאת על מנת לשוחח ולקבל תמיכה. לפני יותר משבוע הם התבשרו על מותו של מלקו, בעקבותיו פתחו קבוצת וואטסאפ לתמיכה במשפחה. החברים בקבוצה אספו כ-6,000 שקלים לצורך סיוע למשפחה בכל מה שתצטרך. אמש, כאמור, הם התבשרו על תלמיד נוסף מהשכבה שנהרג בעזה.

"אלוהים לקח לנו שניים מאותו המקום. זה כואב נורא"

"זה פשוט כואב. מדובר בשני תלמידים שלי, שלפני שנתיים סיימו כאן - ונהרגו בעזה", אמר לחדשות 2 Online בכאב אבי מלכה, סגן מנהלת התיכון. "דוינו למד בי"ב 2 ומלקו בי"ב 1. משפחת דוינו גרה ממש בסמוך לבית הספר במרחק הליכה, אז נדאג שבית הספר יהיה פתוח. מה הסיכוי שדבר כזה יקרה?". עוד הביע חשש לגורלם של תלמידים נוספים מהשכבה שלוחמים בעזה בשבועות האחרונים.

נהרג בפעילות מבצעית. משה דוינו (חדשות 2)

אורי, חברו של משה דוינו, סיפר על אדם שמח ומאושר: "הוא אהב ליהנות מהחיים, פשוט תמיד חייך, תמיד היה שמח. הייתי איתו בכיתה ובטירונות". חייל נוסף שהכיר את מלקו ז"ל ודוינו, הוסיף בשיחה עם חדשות 2 Online: "אנחנו מנסים להמשיך הלאה, למרות שזה פשוט כל כך עצוב לנו. קשה לנו לעכל את זה. אלוהים לקח לנו שניים מאותו מקום - וזה לא נקלט".