ביתו של איסמעיל הנייה הופצץ

חיל האוויר שיגר הלילה מסר אישי לבכיר חמאס בעזה, ותקף בביתו. לא דווח על נפגעים כתוצאה מהתקיפה. בנוסף נהרג הלילה כתוצאה מתקיפות צה"ל מפקד גזרת רפיח בג'יהאד האיסלאמי, אחמד נאג'ם. במהלך הלילה תקף צה"ל גם בבניין משרד האוצר ברצועה וכן במשרדי רדיו "אל אקצא" של חמאס

מסתתר בבונקר. הנייה (חדשות 2)

מסר לבכירי ארגון הטרור ברצועה: חיל האוויר תקף הלילה (ג') בביתו של בכיר חמאס בעזה וראש ממשלת חמאס לשעבר, איסמעיל הנייה. על פי הדיווחים בסוכנות הידיעות, הפגיעה גרמה להרס רב - אך עם זאת לא דווח על נפגעים בהפצצה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

נראה כי בצה"ל החליטו לשגר מסר אישי כואב למנהיג החמאס ברצועה ולכן הוחלט להפציץ בביתו. על פי הדיווחים, גם בנו של איסמעיל הנייה אישר את הדברים בפוסט שכתב בעמוד הפייסבוק שלו. הוא ציין כי הבית היה ריק מיושביו בעת שפגע הטיל. לא ברור אם הטיל הרס את הבית כליל או שמא גרם לו נזק חלקי בלבד.

בנוסף להפצצת ביתו של הנייה ברצועה, נהרג גם מפקד הג'יהאד האיסלמי בגזרת רפיח, אחמד נג'אם. הוא נהרג בתקיפה במחנה הפליטים א-שאבורה בעיר - כך עולה מדיווחים פלסטינים. חיל האוויר המשיך בתקיפת יעדים בעזה. בין המקומות שהותקפו: משרד האוצר הפלסטיני, וכן משרדי תחנת רדיו "אל אקצא" של חמאס ברצועה.

"אנחנו אחרי לילה עם תקיפות רבות מאוד בעזה באזורים שונים", אמר הבוקר דובר צה"ל, תא"ל מוטי אלמוז. "אנחנו ממשיכים במאמץ האיתור וההשמדה של המנהרות. אתמול איבדנו 10 חיילים במהלך סיכול פיגוע חדירה בנחל עוז. לצד הכאב, אנחנו צריכים לזכור שאירועים כאלה יכולים לקרות - והתקיפות נמשכות".

"הייתה תקיפה מאסיבית מאוד של חיל האוויר, בוצעו הרבה מאוד פעולות במסגרתן הותקפו תשתיות ואמל"ח. הלחץ שצה"ל מפעיל בתוך הרצועה הוא גדול מאוד", הוסיף תא"ל אלמוז.