באישון לילה: מטח רקטות לגוש דן ולשפלה

בפעם הראשונה מאז תחילת המבצע, חמאס שיגר רקטות למרכז הארץ באמצע הלילה. סמוך לשעה שתיים וחצי לפנות בוקר הצופרים העירו חלק ניכר מתושבי המדינה, כששלוש רקטות נורו לגוש דן מבלי לגרום לנפגעים או נזק. מוקדם יותר צה"ל קרא לתושבי סג'עייה, זייתון, ג'בליה ובית-חאנון להתפנות מבתיהם לקראת תקיפה אפשרית באזור

גם בלילה: כיפת ברזל בפעולה (רויטרס)

חמאס ממשיך בלחימה נגד ישראל: לראשונה מאז החל מבצע "צוק איתן" ירה חמאס מטח לילי (ג') לגוש דן והשפלה, והניס את תושבי המרכז למרחבים המוגנים. מערכת כיפת ברזל יירטה את הרקטות, לא ידוע על נפגעים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

המטח נורה למרכז הארץ בשעה 2:33 לפנות בוקר, ואזעקה עולה ויורדת נשמעה בתל אביב, חולון, בת ים, ראשון לציון, לוד, נס ציונה, אשדוד ובכל יישובי השפלה. ולאחריה נשמעו הדי הפיצוצים המוכרים של יירוטי כיפת ברזל.

המערכת יירטה לפחות שתי רקטות שנורו לישראל, ורעש היירוט נשמע ברחבי גוש דן. מדובר צה"ל נמסר כי שוגרו שלוש רקטות לעבר הארץ, שתיים יורטו ואחת נפלה בשטח פתוח באזור ראשון לציון. רק חצי שעה מאוחר יותר נשמעו האזעקות גם באשקלון ובמועצה האזורית חוף אשקלון, גם הפעם הרקטות התפוצצו בשטח פתוח מבלי לגרום לנפגעים או לנזק.

ירי הרקטות מתחדש אחרי שצה"ל חידש אמש את התקיפות ברצועה. מוקדם יותר קרא צה"ל לתושבים הפלסטינים באזור שכונת זייתון ומזרח ג'בלייה להתפנות באופן מיידי לכיוון מרכז העיר עזה. הפעולה הזו, שכללה שיחות טלפון והודעות טקסט, עשויה לאותת על כוונה להרחיב את הפעילות של כוחות צה"ל.

"עלינו להיות ערוכים למערכה ממושכת"

כבר בשעות הערב ניתן היה להבחין בפגיעה בשכונת הקצינים בג'בלייה, אזור שלא נפגע במהלך 21 ימי הלחימה. אזהרות דומות ניתנו גם לתושבי בית חנון, בית להייה וסג'עייה.

הערב כינסו ראש הממשלה נתניהו, שר הביטחון יעלון והרמטכ"ל גנץ מסיבת עיתונאים, במהלכה התייחסו להתפתחויות האחרונות. "עלינו להיות ערוכים למערכה ממושכת", אמר נתניהו. "לא נסיים את המבצע מבלי לחסל את המנהרות שכל מטרתן הרג אזרחנו וילדינו".

גם יעלון התייחס לאפשרות שיעדי המבצע יורחבו. "לא נהסס להרחיב את הפעילות של צה"ל", הוא אמר, "חמאס משתמש באזרחיו כמגן אנושי ומנהיגיו מסתתרים מתחת לאדמה בעוד הוא יורה מבתי חולים. בימים אלו אנו משלימים את הפעולה נגד מנהרות הטרור.