בעקבות הירי: צה"ל שב לתקוף בעזה

בתגובה לירי הפצמ"ר הקטלני ומטחי הרקטות, צה"ל קרא לתושבי סג'עייה, זייתון, ג'בליה ובית-חאנון להתפנות מבתיהם. שר הביטחון יעלון: "לא נהסס להרחיב את הפעילות". שידור ישיר מעזה

צה"ל שוב תוקף בעזה: אחרי ירי הרקטות האינטנסיבי לעבר ישראל, ולאחר נפילת פצצת המרגמה במועצה האזורית אשכול שגרמה למותם של ארבעה בני אדם, צה"ל חידש הערב (ב') את התקיפות ברצועה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

מוקדם יותר קרא צה"ל לתושבים הפלסטינים באזור שכונת זייתון ומזרח ג'בלייה להתפנות באופן מיידי לכיוון מרכז העיר עזה. הפעולה הזו, שכללה שיחות טלפון והודעות טקסט, עשויה לאותת על כוונה להרחיב את הפעילות של כוחות צה"ל.

כבר בשעות הערב ניתן היה להבחין בפגיעה בשכונת הקצינים בג'בלייה, אזור שלא נפגע במהלך 21 ימי הלחימה. אזהרות דומות ניתנו גם לתושבי בית חנון, בית להייה וסג'עייה.

"עלינו להיות ערוכים למערכה ממושכת"

הערב כינסו ראש הממשלה נתניהו, שר הביטחון יעלון והרמטכ"ל גנץ מסיבת עיתונאים, במהלכה התייחסו להתפתחויות האחרונות. "עלינו להיות ערוכים למערכה ממושכת", אמר נתניהו. "לא נסיים את המבצע מבלי לחסל את המנהרות שכל מטרתן הרג אזרחנו וילדינו".

גם יעלון התייחס לאפשרות שיעדי המבצע יורחבו. "לא נהסס להרחיב את הפעילות של צה"ל", הוא אמר, "חמאס משתמש באזרחיו כמגן אנושי ומנהיגיו מסתתרים מתחת לאדמה בעוד הוא יורה מבתי חולים. בימים אלו אנו משלימים את הפעולה נגד מנהרות הטרור.

הרמטכ"ל גנץ התייחס גם הוא לסוגיית המנהרות ואמר: "אנו מטפלים במערך המנהרות ההתקפיות בלחימה מורכבת ונחושה. אנו תוקפים תשתיות שיגור, פעילים ומתקני ייצור של חמאס והפעילות הזו מבוצעת בשילוב חסר תקדים בין אוויר, ים, יבשה, מודיעין ולוגיסטיקה. נמשיך בפעילות הזאת ככל שיידרש".