ראש הממשלה: "להיערך למערכה ממושכת"

לאחר ערב של הסלמה בגזרה הדרומית, התייחס ראש הממשלה נתניהו להמשך מבצע "צוק איתן" והדגיש כי צה"ל ממשיך כל העת בפעולה לנטרול המנהרות. "לא נסיים את המבצע מבלי לחסל את המנהרות", אמר. "חמאס הפר את כל הפסקות האש, עומד מולנו אויב אכזר". שר הביטחון: "נמשיך להכות בחמאס בימים הקרובים"

בצל הלחץ הבינלאומי להפסקת אש מצד ישראל וההסלמה הביטחונית בשעות האחרונות בגזרה הדרומית, התייחס ראש הממשלה בנימין נתניהו להמשך מבצע "צוק איתן". בהצהרה שנשא בקריה בתל אביב אמר נתניהו: "עלינו להיות ערוכים למערכה ממושכת. לא נסיים את המבצע מבלי לחסל את המנהרות שכל מטרתן הרג אזרחנו וילדינו".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"זהו יום קשה וכואב וידענו שיהיו ימים קשים. צריך אורך רוח ונחישות להמשיך במאבק נגד ארגון טרור רצחני ששואף להשמידנו", אמר נתניהו, שהביע השתתפות בצער משפחות החיילים. "אין מלחמה צודקת מזו וגם בשעה זו אנו ממשיכים בפעולה לנטרול מנהרות הטרור. זהו יעד חד וברור של מדינת ישראל והצורך בו התברר שוב היום".

"מניעת התחמשות חמאס ופירוז רצועת עזה חייב להיות חלק מכל פתרון והקהילה הבינלאומית צריכה לדרוש את זה בתוקף", הוסיף נתניהו. "לא ייתכן שאזרחי ישראל יחיו תחת איום מוות של טילים וחדירה ממנהרות מוות - הרג מלמעלה והרג מלמטה. חמאס הפר את הפסקות האש כולן. עומד מולנו אויב אכזר שמתאכזר גם לאזרחים שלו ומנצל אותם על מנת שיספגו עוד ועוד קורבנות".

השר יעלון: "נמשיך להכות בחמאס בימים הקרובים"

שר הביטחון משה (בוגי) יעלון פתח את דבריו בעדכון על כך שכוחות צה"ל שבים ותוקפים מטרות חמאס ומטרות אחרות בעזה. "איננו מתכוונים להתפשר על ביטחון אזרחי ישראל ונמשיך להכות בחמאס בימים הבאים. ב-21 ימי המבצע ספג חמאס מכות קשות מאוד באוויר, בים וביבשה וכוחות צה"ל השמידו אלפי מטרות טרור".

"לא נהסס להרחיב את הפעילות של צה"ל", הוסיף יעלון. "חמאס משתמש באזרחיו כמגן אנושי ומנהיגיו מסתתרים מתחת לאדמה בעוד הוא יורה מבתי חולים. בימים אלו אנו משלימים את הפעולה נגד מנהרות הטרור. אתם, אזרחי ישראל, נותנים לנו את הכוח להמשיך במשימה".

"אנו מטפלים במערך המנהרות ההתקפיות בלחימה מורכבת ונחושה", אמר הרמטכ"ל רב-אלוף בני גנץ. "אנו תוקפים תשתיות שיגור, פעילים ומתקני ייצור של חמאס והפעילות הזו מבוצעת בשילוב חסר תקדים בין אוויר, ים, יבשה, מודיעין, לוגיסטיקה. נמשיך בפעילות הזאת ככל שיידרש".

"כבני אדם, כואב לנו לראות אזרחים נפגעים ואנחנו עושים את כל המאמצים להרחיב את האוכלוסייה ולכוון את האש למקום שבו יש מחבלים. חמאס פועל מתוך השטחים האורבניים ומושך את האש אליהם. מומלץ לתושבי עזה להרחיק את עצמם מבתיהם כי כשאנחנו נגיע - זה יכאב".

4 הרוגים מפגיעת פצמ"ר באשכול

מוקדם יותר הערב חיסלו כוחות צה"ל 5 מחבלים שחדרו לשטח ישראל באמצעות מנהרה סמוך לקיבוץ נחל עוז במועצה האזורית שער הנגב. חילופי אש התפתחו בין כוח צה"ל למחבלים, שככל הנראה התכוונו לבצע פיגוע בקיבוץ הסמוך. התושבים הונחו להמשיך ולהסתגר בבתיהם מחשש שאדם אחד או יותר מחוליית המחבלים הצליח לברוח. כוחות גדולים מבצעים כעת סריקות בשטח.

קודם לכן נהרגו ארבעה בני אדם ונפצעו עוד 17 מנפילת פצצת מרגמה סמוך למועצה האזורית אשכול. למקום הוזעקו כוחות הצלה רבים שפינו את הנפגעים לבתי החולים סורוקה וברזילי. החמאס נטל אחריות על הירי, ובהודעה שפרסם מסר כי ירה מרגמות לעבר שטחי כינוס של צה"ל.

במקביל התרחב הערב ירי הרקטות מרצועת עזה. סמוך לשעה 19:15 נשמעה אזעקה באזור הכרמל, בין היתר בזכרון יעקב ובעתלית. זמן קצר לאחר מכן נשמעה אזעקה נוספת בחדרה, אור עקיבא וקיסריה. שתי רקטות התפוצצו בשטחים פתוחים, מבלי לגרום לנפגעים או לנזק.