אזעקות נשמעו באזור הגליל העליון‎, נפילות בתוך שטח לבנון

ירי הרקטות לעבר ישראל נמשך - גם בגזרות נוספות: שתי רקטות שנורו משטח לבנון לאצבע הגליל נפלו בשטח פתוח מעבר לגבול ישראל. גם לאזור חוף הכרמל נורתה רקטה שהתפוצצה ללא נפגעים בשטח פתוח

ארכיון (רויטרס)

תושבים ברחבי הגליל המערבי ירדו הערב (ב') למקלטים לאחר שאזעקות נשמעו ביישובים רמות נפתלי, דישון ויפתח. מבדיקת האירוע עולה כי שתי רקטות קצרות טווח נורו משטח לבנון לעבר יישובי אצבע הגליל, אך נפלו בתוך השטח הלבנוני. עוד קודם לכן, התרחב הירי מעזה, כשנפילה נרשמה ביישובי המועצה החוף הכרמל שבצפון.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

כבר בשעות הערב המוקדמות גברה תדירות שיגור הרקטות מרצועת עזה לכיוון ישראל, אלא שהפעם לא רק יישובי הדרום היו על הכוונת של ארגוני הטרור, אלא גם יישובי הצפון במרחבי כרמל ומנשה. בשעה 19:10 נשמעה אזעקה ברשימה ארוכה של יישובים, ובהם זכרון יעקב, בית אורן, עתלית, מעגן מיכאל, קיסריה, שדות ים ויישובים נוספים המשתייכים למועצה האזורית חוף הכרמל. כעבור דקה אחת בלבד, נשמעה אזעקה ביישובים נוספים ובהם חדרה, אור עקיבא ופרדס חנה כרכור. רקטה נפלה בשטח פתוח, ללא נפגעים או נזק.

גם בדרום הארץ נשמעו הערב אזעקות: ארבע רקטות נורו סמוך לשעה 18:40 לעבר העיר אופקים. מערכת כיפת ברזל יירטה בהצלחה את אחת מהרקטות ורקטה נוספת התפוצצה סמוך לבית ספר בעיר, מבלי לגרום לנפגעים. שתי רקטות נוספות התפוצצו בשטח פתוח. זמן קצר קודם לכן נורו מספר רקטות לעבר אשדוד והסביבה. גם במקרה זה לא ידוע על נפגעים או על נזק.

4 הרוגים מנפילת פצמ"ר במועצה האזורית אשכול

מוקדם יותר היום נהרגו ארבעה בני אדם ועוד שישה נפצעו באורח אנוש וקשה מנפילת פצמ"ר בשטח פתוח סמוך למועצה האזורית אשכול. למקום הוזעקו כוחות הצלה רבים שפינו את הנפגעים לבתי החולים סורוקה וברזילי. חמאס נטל אחריות על הירי, ובהודעה שפרסם מסר כי ירה מרגמות לעבר שטחי כינוס של צה"ל. במקביל, נמשך הירי לעבר יישובי ישראל, כשאזעקות נשמעו ברחבי המועצה האזורית חוף הכרמל, רקטה אחת ככל הנראה התפוצצה בשטח פתוח.

פינוי הנפגעים מנפילת הפצמ"ר (חדשות 2)

מנכ"ל מד"א אלי בין, שאנשיו הוזעקו למקום לטפל בנפגעים בתקרית הקשה, סיפר בשיחה עם חדשות 2: "מדובר בנפילה שהתרחשה במועצה האזורית אשכול, 10 בני אדם נפגעו ממנה. הפצועים קיבלו טיפול רפואי ראשוני במקום ופונו לקבלת טיפול רפואי בבית החולים".

ד"ר אהוד דודסון, מנהל המרכז הרפואי סורוקה, מסר לחדשות 2 כי בשלב זה הצוותים הרפואיים עסוקים בהערכת מצב הפצועים על מנת להעניק להם את הטיפול המירבי. "הפציעות הן בעיקר מרסיסים בחלקים שונים של הגוף", הדגיש ד"ר דודסון. "הדבר החשוב ביותר הוא שאנחנו מבצעים במהירות רבה את כל הבדיקות הנדרשות".