החדירה בנחל עוז: מחבל חוסל

מחבלים שחדרו לשטח ישראל באמצעות מנהרה חוסלו על ידי כוחות צה"ל סמוך לקיבוץ נחל עוז בשער הנגב. במהלך האירוע התבקשו התושבים להסתגר בבתיהם. כוחות צה"ל ערכו סריקות נרחבות. חמאס: ניסינו לחטוף חייל

חשש לחדירת מחבלים

כוחות צה"ל סיכלו הערב (ב') ניסיון חדירה של חוליית מחבלים דרך פיר מנהרה ביישוב נחל עוז שבמועצה האזורית שער הנגב. כוח צה"ל שזיהה את החולייה פתחה לעברה באש שממנה נהרג מחבל. שעות ספורות לאחר מכן פרסמה הזרוע הצבאית של חמאס הודעה ובה נאמר כי פעילי הארגון "ניסו לחטוף חייל אך הדבר לא עלה בידיהם בשל הנסיבות". לדבריהם, הם הצליחו לאסוף מהשטח רובה סער מסוג תבור מקוצר.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

הערב נהרגו ארבעה חיילים ונפצעו עוד 17 מנפילת פצצת מרגמה סמוך למועצה האזורית אשכול. למקום הוזעקו כוחות הצלה רבים שפינו את הנפגעים לבתי החולים סורוקה וברזילי. החמאס נטל אחריות על הירי, ובהודעה שפרסם מסר כי ירה מרגמות לעבר שטחי כינוס של צה"ל.  

פינוי הפצועים מפגיעת הפצמ"ר (חדשות 2)

במקביל התרחב הערב ירי הרקטות מרצועת עזה. סמוך לשעה 19:15 נשמעה אזעקה באזור הכרמל, בין היתר בזכרון יעקב ובעתלית. זמן קצר לאחר מכן נשמעה אזעקה נוספת בחדרה, אור עקיבא וקיסריה.שתי רקטות התפוצצו בשטחים פתוחים, מבלי לגרום לנפגעים או לנזק.

בשעה 18:40 נורו ארבע רקטות לעבר העיר אופקים. רקטה אחת יורטה על ידי כיפת ברזל ורקטה נוספת התפוצצה בסמוך לבית ספר בעיר, מבלי לגרום לנפגעים. שתי רקטות נוספות התפוצצו בשטח פתוח. זמן קצר קודם לכן נורו מספר רקטות לעבר אשדוד והסביבה. גם במקרה זה לא ידוע על נפגעים או על נזק.

בשעות הערב העבירו בצה"ל אזהרה לתושבי סג'עייה, זייתון ומזרח ג'בלייה, ובה נקראו להתפנות באופן מיידי מבתיהם למרכז העיר עזה. ההודעה הועברה לתושבים באמצעות שיחות טלפון והודעות טקסט.