הזרוע הימית: סטי"לים תוקפים יעדים בלב הרצועה

על רקע הדיווחים על נצירת האש, ממשיך צה"ל לאכוף את מדיניות הסיכולים שלו ברחבי הרצועה. בשורת תיעודים שמפרסם דובר צה"ל, נראה חלקו של חיל הים בפעולות עם סיכול ממוקד של חוליות שיגור ופיצוץ מבנים ששימשו לאחסון אמצעי לחימה ולאימון חמושים של חמאס

לצד פעילותו החשובה של חיל האוויר במערכה בעזה, רושמים גם בחיל הים הישגים לא מבוטלים בסיכול שיגורים לעבר ישראל. סדרת תיעודים שמפרסם היום (ב') דובר צה"ל, מספקת הצצה נדירה לכמה מרגעי השיא של משימות החיל ממול לחופי עזה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

את התקיפות מבצעים הכוחות מסטי"לים של חיל הים, בעזרת טילים מונחים הנושאים מצלמות וידאו. התצפיות מועברות בשידור ישיר משלב שיגור הטיל ועד לרגע פגיעתו המדויקת במטרות, רובן מבנים המשמשים חוליות שיגור.

באחד מתיעודי התקיפה, נשמעים הכוחות הימיים ברשת הקשר כשהם מתאמים תקיפה של מוצב חמאס בדרום הרצועה. "קיבלנו מטרה, מחסן אמל"ח מהחטיבה", מדווחים לוחמי חיל הים. "יש אישור מהמח"ט", מתקבלת תשובה.

בדרכה אל המטרה, מצליחה מצלמת הטיל לתעד בשטח גם טנק של חיל השריון שמפעיל נגד המטרה כוח אש במקביל. תוך שניות נראה כיצד חולף הטיל מעל גגות הבניינים הסמוכים וחודר במדויק אל חלון המבנה בקומה האחרונה בבית מגורים ומשמיד אותו.

בתיעוד אחר נראית תקיפה ימית מוצלחת במחנה אימונים של חמאס בצפון הרצועה, ממנו זיהו הכוחות שיגורים לעבר ישראל. "מזהים שיגור, מזהים שיגור", מדווחים הכוחות ברשת הקשר. "מדובר ביציאה של מרגמות מהנקודה. אני מעוניין להיכנס כשהם עוד שם, אני מתואם עם הירוקים".

נוצרים את האש, אך ממשיכים בסיכול

חרף הדיווחים על נצירת האש, ממשיכים בשעות האחרונות כלי טיס של חיל האוויר לתקוף מטרות ברחבי הרצועה. במסגרת המשך המאבק של הכוחות בתוואי המנהרות, ממשיכים גם כוחות השריון לפעול בשטח. בימים האחרונים חיסלו לוחמי החטיבה יותר מ-70 מחבלים והשמידו כ-300 מטרות, בהן 2 מנהרות, 4 פירים, יותר מ-10 עמדות נ״ט ומחסני אמל"ח.