גורם בצה"ל: רקטה שהוכנה לשיגור התפוצצה בבית החולים שיפא

הפלסטינים דיווחו כי 10 בני אדם נהרגו, בהם ילדים, בפיצוץ שאירע בבית החולים בעזה וטענו כי מדובר היה בתקיפה של צה"ל. אולם, גורמים בצה"ל מעריכים כי היה זה שיגור כושל: "חמאס ניסה לירות רקטה ארוכת טווח למרכז הארץ והיא התפוצצה במתחם". במקביל, הירי מעזה נמשך: אזעקות ויירוטים בשמי אשקלון. משדר מיוחד‎

הפלסטינים דיווחו על 10 הרוגים בבית החולים שיפא מתקיפה של צה"ל. אולם גורם צבאי מכחיש כי היתה תקיפה ואומר: מדובר בשיגור כושל של רקטה מסוג פג'ר שהתפוצצה במתחם בית החולים.

 רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

מקורות פלסטיניים דיווחו אחר הצהריים כי פיצוץ עז התרחש סמוך למרפאות החוץ בבית החולים בצפון-מערב הרצועה. חמאס טען כי היה זה סיכול ממוקד שבוצע באזור וכי בתקיפה נפגע גם מגרש משחקים סמוך וילדים שהיו במקום נפגעו.

בתוך כך, סמוך לג'בליה חיסל כוח צה"ל חמישה מחבלים בהם בכיר בשורות הקומנדו של חמאס. התקרית אירעה לאחר שחוליית מחבלים פתחה באש מרגמות ונשק קל לעבר כוחות צה"ל מתוך השכונה. בתגובה ירו הלוחמים פגזי טנקים בשילוב טילי תמוז לעבר המחבלים.

הירי לישראל נמשך (AP)

במהלך התקיפות באזור, התקבל מידע מודיעיני מדוייק על מקום הימצאו של מפקד החולייה שמנהלת את חילופי האש. הכוחות ירו אש מדוייקת לעבר הבכיר בשורות הקומנדו באזור - וחיסלו אותו.

למרות בקשת חמאס להפוגה, נורתה הבוקר רקטה לעבר אשקלון וצה"ל בתגובה תקף את המשגר ברצועה. בשעות הצהריים נורו שוב רקטות אל המועצות האזורית שדות נגב ושער הנגב, המועצה האזורית אשכול והמועצה האזורית חוף אשקלון. אחת הרקטות יורטה, 4 רקטות התפוצצו בשטח הפלסטיני והשאר נפלו בשטחים פתוחים. מספר שעות לאחר מכן נשמעה אזעקה שוב באשקלון וכיפת ברזל יירטה רקטה נוספת. לא היו נפגעים או נזק.

צה"ל תקף בתגובה לירי (רויטרס)

בעוד הירי נמשך, טען מזכ"ל האו"ם באן קי-מון כי הצדדים הביעו עניין בהארכת ההפוגה ל-24 שעות נוספות, אך ציין כי הוא עדיין אינו מזהה נכונות לעסקה של ממש שתביא לסיום הלחימה כולה.

"האפשרות היחידה שנותרה לנו היא להגן על עצמנו ולגרום לישראל לדמם, כמו שדמנו נשפך במשך כל כך הרבה שנים", הצהיר היום אחמד יוסוף, ממייסדי חמאס בריאיון לניו יורק טיימס. "זה לא מתקבל על הדעת לחזור למצב שבו אנו נמחצים למוות, שאוכלוסיה שלמה משותקת. אנחנו רוצים הפסקת אש , אבל היא צריכה להיעשות על פי דרישות ההתנגדות. אם לא יפתחו את המעברים נמות מות קדושים כולנו".