משפחתו של אורון שאול: "נשב שבעה"

סמ"ר אורון שאול, שנהרג בשבוע שעבר בתקרית הנגמ"ש בעזה ובתחילה הוכרז כנעדר, הוכר בסוף השבוע כחלל שמקום קבורתו לא נודע. משפחתו החליטה לשבת עליו שבעה - זאת למרות שהיא אינה מחויבת לעשות כן

משפחתו החייל שהוכרז כחלל שמקום קבורתו לא נודע תשב שבעה: לאחר ששלשום (ו') קבע צה"ל את מותו של סמל-ראשון אורון שאול, בן 21 לוחם בחטיבת גולני - זאת לאחר שהוגדר נעדר, החליטה משפחתו לקיים את מנהג האבלות ולשבת על הבן שנפל שבעה - זאת למרות שהיא אינה מחויבת לעשות כן.

רוצים קבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

בת דודתו של אורון שאול, רחלי גזית, יצאה הערב (ראשון) אל העיתונאים שהמתינו מחוץ לבית שבפוריה עילית, ואמרה כי המשפחה החליטה שהחל מהיום היא תשב עליו שבעה, לאחר שנודע כי נהרג בתקרית הנגמ"ש שעלה על מטען בשכונת סג'עייה בעזה בשבוע שעבר.

לאחר התקרית, הוגדר שאול כנעדר. הרב הצבאי הראשי, תת-אלוף רפי פרץ, עמד בראש בית-דין מיוחד שהוקם וקבע לבסוף את מותו של החייל. "ההכרעה היא הכרעה אמיצה", אמר תא"ל פרץ לאחר פגישתו עם בני המשפחה. "המשפחה החליטה, ואנחנו תומכים בהחלטה הזו. בעזרת השם, כולנו נהיה בהלוויה של אורון".

"הוא היה ילד טוב שאהב את הצבא"

ההודעה הרשמית על מותו נמסרה למשפחה ביום שישי האחרון. כעת מוגדר אורון שאול כחלל צה"ל שמקום קבורתו לא נודע. לאחר ההודעה על היעדרותו, שרטט דודו דוד קווים לדמותו של בן המשפחה שנפל: "ביום חמישי הוא התקשר להוריו והודיע להם שמתחילה הפעולה הקרקעית וכי הוא וחבריו נכנסים לרצועה. אביו, הרצל, ביקש ממנו שישמור על עצמו. הוריו דאגו לו מאוד. הוא היה ילד טוב שאהב את הצבא. תמיד הלך בראש".

נוסף על שני הוריו, הניח אחריו אורון שני אחים - אבירם (22), המשרת בחטיבת גבעתי וגויס גם הוא למבצע "צוק איתן", ואופק (14). "בדיוק לפני שאבירם נכנס לעזה לאחר שגויס בצו 8 - הוא חזר הביתה עם הבשורה הקשה".אורון למד בתיכון בית ירח וקרוביו מספרים כי תמיד חלם לשרת כלוחם בחטיבת גולני. ביום העצמאות האחרון הוענק לו אות מצטיין הנשיא, שבו נכתב עליו כי "על אף קשיים מבית ועל אף שיכול היה לשרת ביחידה עורפית, בחר לשרת כלוחם. אורון מבצע את תפקידו במסירות, יוזם ומתנדב לכל מטרה ומשימה ומפגין מקצועיות ואחריות. בעל יחסי אנוש טובים וזוכה להערכה מצד מפקדיו וחבריו ליחידה".

"אדם מדהים, שמור עלינו מלמעלה"

עוד לפני ההודעה הרשמית על מותו של אורון, ספד לו אחד מחבריו הטובים שהידיעה הטראגית הגיעה לאוזניו. "זה אחד הימים הקשים", הוא כתב בעמוד הפייסבוק של אורון. "זכיתי להכיר בן אדם מדהים וחבר לחיים. לא מעכל שאתה כבר לא כאן. השם ייקום דמך, תשמור עלינו מלמעלה".

חבר אחר של אורון כתב גם הוא: "הדמעות לא מפסיקות לזרום. בן אדם זהב, נשמה טהורה, ילד טוב, אדם משכמו ומעלה, מלח הארץ...תמיד נכון לעזור והראשון להתנדב. בחור יפה תואר ובעל חיוך שכובש כל אחד בכל רגע".

שחף, אחת מידידותיו הטובות של אורון, העלתה לעמוד הפייסבוק שלו תמונה מתקופת הילדות של שניהם ובה הם מצולמים כשהם מרכיבים פאזל. "כשהיינו קטנים והמלחמות היחידות היו על איזה פאזל להרכיב", היא כתבה. "יהי זכרו ברוך".