איך מתמודד צה"ל עם בית ממולכד בעזה?

עם שחר שבו כוחות גבעתי להמשיך בפעילות נגד המנהרות ברצועת עזה. במרחב חרבת אחזעה מצאו הכוחות זירה רחבת היקף של מטענים ובתים ממולכדים, ושורה של מטעני גחון שנועדו לפגוע בכוחות. צפו בתיעוד הפעילות הזהירה שהובילה להשמדת הבתים הממולכדים

לצד איום המנהרות, נתקלים החיילים ברצועת עזה גם בתופעת הבתים הממולכדים: כוחות של חטיבת גבעתי שפעלו היום (א') לחשיפת מנהרות גילו מטענים לאורך שני רחובות במרחב חרבת אחזעה. "אם חייל ימשוך בידית, זה יתפוצץ - הכל ממולכד עם חוטים", אמרו החיילים מחוץ לאחד הבתים הממולכדים שפוצצו בהמשך.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

במהלך הפשיטות הנרחבות של אנשי החטיבה התגלתה זירת המטענים המשמעותית לאורך שני הרחובות המרכזיים, באמצעות חוטים שהונחו לאורך כל הרחוב. מלבד המטענים שנפרסו על הקרקע, התגלו לפחות שישה בתים שונים ממולכדים באזור ומטעני גחון שנועדו לפגוע בכוחות הרגליים והממונעים. הבתים הושמדו בעזרת חיל האוויר על מנת למנוע פגיעה בלוחמים.

"רואים כאן בית ממולכד עם פצצות בתוכו, כל החוטים מובילים אל הידית. הכבל האפור מוביל למעשה לאורך כל הרחוב עד לבית הממולכד", אמר אחד החיילים, שהצביע לעבר הכניסה לבית. בתוך הבית נמצאו לאחר מכן אמצעי לחימה רבים: פצצות מרגמה, משגרים, מטענים, קליעים, מדי חמאס שנראים כמו מדי צה"ל, קסדות ונעליים צבאיות ואמצעים נוספים.

הפעילות נגד המנהרות נמשכת (דובר צה"ל)

"פינינו את האמל"ח ופוצצנו את כל הקומפלקס"

הכוחות פשטו על בתים של אנשים החשודים כפעילי טרור: "מצאנו פירים בסביבה ומשגרים בבתים שזיהינו מראש כממולכדים, ומצאנו גם מחרטה", סיפר אחד ממפקדי הכוח. "המטענים הונחו בתוך בתים של אוכלוסיה, ונשמיד את כל הזירות האלו ונחשוף את המחבלים שמתחבאים מתחת לאדמה", הוסיפו.

רס"ן גיא, סמג"ד מחטיבת גבעתי, סיפר כי "עם אור ראשון המשכנו את הסריקות והחיפושים. אנחנו ממשיכים בחשיפת המנהרות ומציאת המחבלים. אנחנו מוכנים וערוכים עם מוטביציה רבה להעמיק את המתקפה כמה שניתן כדי להביא ביטחון לתושבי מדינת ישראל".

סרן שמואל, מ"פ בחטיבה, סיפר כי בשעות הבוקר, בזמן חשיפת מנהרות, נתקל הכוח בחוליית אויב שיצאה מאחת המנהרות: "הם התבצרו וחיסלנו אותם באמצעות ירי של פגז טנק. ביצענו סריקה במבנה ולאחר שפינינו את כל האמל"ח פוצצנו את כל הקומפלקס – שלושה מבנים בעלי שלוש קומות - והתחלנו לעבוד על פיר המנהרה שמצאנו באזור".