צפו: עוד מנהרות פוצצו ברצועת עזה

כוחות הצבא ממשיכים במאמצים לחשוף מנהרות טרור המאיימות על היישובים הסמוכים לגדר. מתחילת מבצע "צוק איתן" נחשפו 31 מנהרות טרור סמוך לגבול הרצועה. "מרבית המנהרות טופלו או מטופלות", אמר הרמטכ"ל גנץ

גם במהלך חלון הזמנים של הפסקת האש ההומניטרית, המשיכו כוחות צה"ל לפעול ולטפל באיום מנהרות הטרור. בתיעוד פיצוץ מנהרה שבוצע אמש (שבת), ניתן לראות בבירור את תוואי המנהרה ואת פני השטח כפי שהם נראים לאחר הריסתה של המנהרה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

בסרטון נוסף שפורסם הבוקר ניתן לראות כיצד מפוצצים כוחות צה"ל פיר מנהרה שהתגלה בלב שכונת מגורים בעזה.

"מרבית המנהרות טופלו או מטופלות וההישגים עד עכשיו הם הישגים מצוינים", אמר הבוקר הרמטכ"ל רב אלוף בני גנץ, במהלך ביקור חיילי חטיבת שיריון על גבול הרצועה. "אנחנו נמשיך להפעיל את כל ההישגים שלנו ככל שנחשוב שנכון לעשות את זה באוויר, בים וביבשה. אתם עושים עבודה נהדרת, ואני מבקש להודות על כל זאת".

הרמטכ"ל התייחס גם לאבדות הרבות בקרב חיילי צה"ל ואנשי המילואים: "בשלב הזה אנחנו מכילים את הכאב ודבקים בנחישות - ככה צבא צריך לעבוד. יש לנו משימה ויש אזרחים בטווח הקרוב ובטווח הרחוק, ואנחנו צריכים להביא להם את ההישגים. בעורף יש תמיכה מלאה למה שאתם עושים, לאופן שבו אתם פועלים וליעדים שאליהם אתם מכוונים. הם מעריכים מאוד את ההישגים שאתם עושים".

"מכילים את הכאב ודבקים בנחישות", הרמטכ"ל (דובר צה"ל)

מתחילת המבצע: 31 מנהרות נחשפו

במהלך סוף השבוע חשפו כוחות צה"ל ברצועת עזה ארבעה פירי מנהרות. מתחילת מבצע "צוק איתן" חשפו כוחות צה"ל 31 מנהרות. בימים האחרונים הצליחו חיילי חטיבת גולני לחשוף ולהשמיד את "מנהרת הנגמ"ש" - המנהרה שממנה יצאו המחבלים שביצעו את ירי טיל הנ"ט לעבר הנגמ"ש שהתלקח וגרם למותם של שבעה לוחמים.

הבוקר הורו ראש הממשלה נתניהו ושר הביטחון יעלון לחדש את פעילות צה"ל ברצועת עזה, בתגובה לירי הרקטות לעבר הדרום והשרון. ההחלטה באה לאחר שהקבינט אישר הארכה נוספת להפוגה ההומניטרית, אך הפלסטינים הפרו את הפסקת האש.

במהלך הפסקת האש נהרג רב-סמל (מיל') ברק רפאל דגורקר, תושב גן יבנה בן 27, מפגיעת פצצת מרגמה בגבול רצועת עזה. בכך עלה היום מניין החיילים ההרוגים מאז תחילת מבצע "צוק איתן" ל-43.