סוכל פיגוע: רכב ממולכד נתפס בגדה

נהג מכונית נעצר לאחר שבמכוניתו, שעברה במחסום בית"ר, נמצא מטען רב עוצמה. הוא ניסה להימלט מלוחמי משמר הגבול שדרשו ממנו לעצור במחסום, אך לבסוף נעצר. חבלנים החלו בנטרול המטען, והחשוד נלקח לחקירת שירות הביטחון

חשד לניסיון פיגוע: במכונית שהגיעה למחסום בית"ר נמצא מטען רב עוצמה הכולל בלוני גז, ומטעני צינור שהכילו חומר נפץ רב, ונהג המכונית החשוד נעצר. משטרת מחוז ש"י ומשמר הגבול הודיעו כי הנהג הגיע למחסום לאחר שנסע מאזור בית"ר עילית לצור הדסה, והוא הוגדר כחשוד.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

לוחמי מג"ב ולוחמי גדוד "תעוז" של צה"ל זיהו את כלי הרכב, מסוג ברלינגו, בשעה שהתקרב לכיוון המחסום. לאחר שזיהו כי בעל המכונית מאט בצורה מחשידה לפני המחסום, סימנו לו הלוחמים לעצור. כאשר נעצר נהג הרכב, זיהו הלוחמים פאה על ראשו. "הוא התנהג בצורה מחשידה, ולכן היינו חייבים לבדוק אותו", סיפר מפקד המחסום.

הנהג התבקש לכבות את רכבו אך התמהמה. לוחם משמר הגבול שבדק אותו שלח את ידיו לעבר מפתחות הרכב בכדי לכבות אותו על מנת לבצע חיפוש בתוך הרכב. בשלב זה, התחיל הנהג בנסיעה כשחצי גופו של הלוחם בתוך חלון הרכב. כעבור נסיעה של מספר מטרים, שלף הלוחם את נשקו האישי, דרך את נשקו וכיוון לעבר החשוד תוך כדי שהוא מורה לו לעצור את הרכב.

החשוד עצר את הרכב במקום ונעצר על ידי הלוחמים. בתוך הרכב זיהו הלוחמים את המטען רב העוצמה. חבלנים הוזעקו למקום וכוחות נוספים של משטרה וצבא הגיעו לזירה. החשוד נעצר ונלקח לחקירת שירות הביטחון. חבלני משמר הגבול החלו לנטרל את המטען, וכביש 375 נחסם לתנועה בשני הכיוונים.

רכב תופת שני מאז החל מבצע "צוק איתן"

לפני כשבועיים וחצי, ימים ספורים לאחר שהחל מבצע "צוק איתן", אירע מקרה דומה במחסום אורנית, סמוך למחלף קסם בכביש 5. מאבטחי המחסום עצרו רכב בעל לוחית רישוי פלסטינית, בו נסעו שני פלסטינים. בבדיקה ברכב שנסע מערבה לכיוון הקו הירוק, נמצאו בלוני גז וחומר נפץ שככל הנראה היו אמורים לשמש את שני החשודים בביצוע פיגוע.

אחד הפלסטינים, תושבי טול כרם, הודה אז שהם היו בדרכם לביצוע פיגוע בתחומי הקו הירוק. עדיין לא ברור היכן תכננו החשודים לבצע את הפיגוע, ולא ברור אם הם היו השליחים או שהם המחבלים שהיו אמורים לבצע את הפיגוע בעצמם.