ישראל נוצרת אש - חמאס ירה לשרון, לשפלה ולדרום

הקבינט אישר את הרחבת הפסקת האש ההומניטרית עד היום בחצות, אבל הירי מתוך הרצועה נמשך: הבוקר נורו רקטות לעבר אזור השרון, השפלה, אשדוד, אשקלון ועוטף עזה. דובר צה"ל: "אם המגמה הזו תימשך - נגיב"

נזק לרכב מפגיעת רקטה, הבוקר (מאיר דהן)

ירי מאסיבי - תחת הפסקת אש: חמאס שב לירות הבוקר (א') לעבר יישובי הדרום, זאת למרות שישראל ממשיכה לכבד את הפסקת האש ההומניטרית. רקטות נורו משעות הבוקר לכיוון השרון, עוטף עזה, אשקלון, אשדוד והסביבה. מערכת כיפת ברזל ביצעה מספר יירוטים בהצלחה מעל גן יבנה ואשדוד. לא דווח על נפגעים, נזק קל בלבד נגרם. דובר צה"ל: "אם הירי יימשך - נגיב".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

במהלך שתי דקות נשמעו אזעקות בעשרות יישובים בזה אחר זה. תחילה היו אלו היישובים הקטנים בסביבתה של אשדוד, לאחר מכן נשמעו אזעקות באשקלון ובגדרה, באשדוד, ביישובי עוטף עזה וביישובים הסמוכים לאשקלון. מרבית הרקטות במטח זה יורטו, היתר נפלו בשטחים פתוחים. במועצה האזורית חוף אשקלון פרצה שריפת קוצים כתוצאה מנפילת אחת הרקטות, וצוותי כיבוי שהוזעקו למקום פעלו לכבותה.

כעבור זמן קצר בוצע ירי גם לעבר השרון והשפלה. אזעקות נשמעו הבוקר בין היתר בהוד השרון, פתח תקווה, כפר סירקין, גבעת השלושה, ג'לג'וליה וחגור. רקטה שנורתה יורטה בהצלחה מעל גוש דן. דיווחים התקבלו על נפילת רסיסים בפתח תקווה.

נזק לחממה במ"א מרחבים, הבוקר (אלי שרון)

דובר צה"ל, תא"ל מוטי אלמוז הדגיש הבוקר כי הכוחות בשטח ממשיכים את פעילות השמדת המנהרות בעומק הרצועה, תוך שמירה על חלון הזמנים ההומניטרי. לדברי אלמוז, אם הירי של חמאס לעבר יישובי ישראל יימשך - צה"ל יגיב בעוצמה. "הרעיון הוא לא לעמוד מנגד כשחמאס יורה", הדגיש.

אמש: חייל מילואים נהרג מנפילת פצמ"ר

בעוד ישראל ממשיכה לקיים את הפסקת האש ההומניטרית, חמאס עומד על שלו ומסרב להסכים להפוגה. בארגון הטרור הבהירו כבר אמש כי הם לא מסכימים לשום הפסקת אש עד שכל דרישותיהם יתקבלו.

כבר אמש בשעה 20:00, עם סיום חלקה הראשון של הפסקת האש, הבהירו בחמאס את עמדתם ושיגרו רקטות לעבר יישובי עוטף עזה. בהמשך הערב נורו רקטות גם לכיוון אזור אשדוד, אשקלון ובאר שבע. רב סמל במיל' ברק רפאל דגורקר, בן 27 מגן יבנה, נהרג מפגיעת פצמ"ר שנורה בגבול עזה.

נפילה בפ"ת, הבוקר

יולדות ותינוקות באזעקה בשניידר (ד"ר ויגלר)

מדובר צה"ל נמסר כי הצבא ממשיך למקד את פעילותו במנהרות בעזה. במקביל לחיפוש מנהרות נוספות ישנו סדר כוח של אנשי הנדסה המתמקדים בחיסול המנהרות שכבר נמצאו. אתמול סייר בשטח הרמטכ"ל רב אלוף בני גנץ ופגש חלק מהחטיבות שיצאו מעזה.

הכוחות מדווחים על מחבלים הרוגים במספר גבוה הרבה יותר ממה שמדווח ארגון חמאס. 3,500 מטרות הותקפו עד כה, כאשר צה"ל נמצא ברמת מוכנות גבוהה גם בגולן, ביהודה ושומרון ובגבול הצפון.