בזמן הפסקת האש: חייל מילואים נהרג בגבול הרצועה מפגיעת פצצת מרגמה

הותר לפרסום כי רב סמל (מיל') ברק רפאל דגורקר, בן 27 מגן יבנה, נהרג אמש מפגיעת פצצת מרגמה בגבול רצועת עזה. בכך עולה מניין החיילים שנהרגו מאז תחילת מבצע "צוק איתן" ל-43. אמש אישר הקבינט את הארכת הפסקת האש ההומניטרית עד חצות

ברק רפאל דגורקר

ההרג נמשך גם בזמן הפסקת האש: רב-סמל (מיל') ברק רפאל דגורקר, תושב גן יבנה בן 27, נהרג אמש (שבת) מפגיעת פצצת מרגמה בגבול רצועת עזה. בכך עולה מניין החיילים שנהרגו מאז תחילת הלחימה ל-43.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

אתמול נפטרו מפצעיהם שני לוחמי צה"ל שנפגעו במהלך מבצע "צוק איתן" ברצועת עזה. ההרוגים הם סרן ליעד לביא, קצין בחיל הרגלים, בן 22 משדה ניצן, ורב נגד רמי כחלון, נגד בחטיבת הצנחנים, בן 39 מחדרה.

נמשכת הפעילות נגד המנהרות ברצועה (ליאור וענונו ורפאל חיון)

סרן ליעד לביא נפטר מפצעיו בבית החולים לאחר שנפצע ביום חמישי בפעילות מבצעית בדרום רצועת עזה. סרן ליעד לביא הועלה מדרגת סגן לדרגת סרן לאחר מותו. מוקדם יותר אתמול, אמר אביו, שמוליק לביא, בריאיון לחדשות 2 כי הוא מקווה שהעיתונאים ישובו לראיין אותו גם לאחר שחרור בנו מבית החולים. "הרופאים נלחמים על חייו, הוא גם נלחם, הוא בחור חזק מאוד ואני מקווה שהוא ייצא מזה", אמר האב.

ליעד לביא ורמי כחלון

רב נגד רמי כחלון נפטר בבית החולים לאחר שנפצע ביום שלישי בגבול רצועת עזה. הוא הועלה מדרגת רב סמל בכיר לדרגת רב נגד לאחר מותו. הלווייתו תיערך בשעה 17:00 בבית העלמין הצבאי בחדרה.

אמש אישר הקבינט להאריך את הפסקת האש ההומניטרית ביממה נוספת - עד היום בחצות. גורמים מדיניים הבהירו כי גם במהלך ההפוגה, ימשיך צה"ל לפעול אל מול כל הפרה. כמו כן, בזמן ההפוגה ימשיכו כוחות צה"ל לפעול לנטרול מנהרות הטרור.

"כל הפרה תיתקל בתגובה" (חיים צח, לע"מ)

זמן קצר לאחר החלטת הקבינט, הבהיר דובר חמאס כי ארגונו אינו מקבל את הפסקת האש. בהודעה שפרסם בערוץ "אל אקצה" אמר מוסא אבו זוהרי כי "כל הפסקת אש הומניטרית שאיננה כוללת את נסיגת כוחות הכיבוש מרצועת עזה, תוך מתן אפשרות לאזרחים לשוב לבתיהם ופינוי הפצועים, איננה מקובלת עלינו לחלוטין".

הבוקר חודש ירי הרקטות לעבר יישובי עוטף עזה. אזעקה נשמעה ביישובים במועצות אשכול, שער הנגב וחוף אשקלון. רקטה אחת התפוצצה בחניה ביישוב בשער הנגב ונזק נגרם למספר כלי רכב. לא היו נפגעים.