4 פירי מנהרות הושמדו בסוף השבוע

צה"ל אומנם נצר את האש אתמול בעקבות ההכרזה על הפוגה הומניטרית, אך במקביל נמשך כל העת המאמץ לאתר ולהשמיד מנהרות טרור. במהלך סוף השבוע נחשפו 4 פירי מנהרות. בנוסף לכך הושמדה המנהרה ששימשה את המחבלים שירו טיל נ"ט על נגמ"ש וגרמו להרג 7 חיילים

נמשכת פעילות חשיפת המנהרות (דובר צה"ל)

גם במהלך הפסקת האש ההומניטרית המשיכו אתמול (שבת) כוחות צה"ל במאמץ לסיכול מנהרות טרור ברחבי רצועת עזה. במהלך פעילות הכוחות ברצועה נחשפו ארבעה פירי מנהרות.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

פירי המנהרות נחשפו במהלך פעילות של חטיבת גבעתי, שפועלת ברצועת עזה מזה כשבוע. טרם הפסקת האש הרגו חיילי החטיבה עשרה מחבלים ואף ביצעו פשיטה נרחבת שבמהלכה נחשפו מספר זירות מטענים, אמצעי לחימה וציוד לחימה רב. מאז תחילת המבצע הקרקעי חיסלו חיילי החטיבה כ-130 מחבלים.

בימים האחרונים הצליחו חיילי חטיבת גולני לחשוף ולהשמיד את "מנהרת הנגמ"ש" - המנהרה ממנה יצאו המחבלים שביצעו את ירי טיל הנ"ט לעבר הנגמ"ש שהתלקח וגרם למותם של שבעה לוחמים.

פעילות צה"ל לחשיפת פירים (דובר צה"ל)

בימים האחרונים הצליחו כוחות צה"ל לחסל מספר בכירים בחמאס ובג'יהאד האסלאמי. בין היתר חוסל צלאח אבו חסנין, חבר במועצה הצבאית העליונה של הג'יהאד האסלאמי וראש מערך ההסברה של הארגון.

בנוסף לכך חוסלו שלושה מפקדים בכירים של הג'יהאד האסלאמי בבית חנון, חאן יונס וסג'עייה. בסג'עייה חוסל בימים האחרונים גם אסאמה אלחיה, מפקד כוחות חמאס במקום.