חבריו של סמ"ר גל בסון: "הצבא זה כל מה שעניין אותו"

היום פורסמה הידיעה המרה אודות נפילתו של סמל-ראשון גל בסון, לוחם בן 21 בחיל ההנדסה, ברצועת עזה. חבריו ללימודים בבית הספר בחולון קיבלו בתדהמה את הידיעה: "הוא היה סמל לישראלי הטהור". קבוצת הפועל חולון בה שיחק קראה לכל אוהדיה להגיע, והבטיחה להנציח את שמו

"הלכת הכי רחוק ולא חזרת"

אבל כבד ירד על משפחתו וחבריו של סמל ראשון גל בסון, לוחם בחיל ההנדסה בן 21 מחולון, שדבר נפילתו ברצועת עזה הותר היום (שבת) לפרסום. גל השאיר אחריו זוג הורים, אח ששירת במבצע כחייל מילואים בשיריון ואחות קטנה. אחיו הגדול של גל נקרא לשוב הביתה בשל נפילת אחיו.

 רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

גל למד בתיכון קריית שרת בעירו, חולון, והיה ספורטאי שלמד במגמת כדורסל ושיחק באגודה של הפועל חולון. "הוא היה ילד טוב. כזה שתמיד מוקף חברים וספורטאי מצטיין", סיפר אלעד, חברו של גל לספסל הלימודים. "בהפסקות כולם תמיד היו סביבו. הוא היה רק צוחק ומחייך כל הזמן".

אלעד סיפר כי לגל הייתה מוטיבציה גדולה להתגייס לצה"ל. "כל מה שעניין אותו זה הצבא. הוא התאמן הרבה לקראת הגיוס ורצה להתקבל ליחידה מובחרת", סיפר. גל התגייס לפני שנה וארבעה חודשים לחיל ההנדסה הקרבית והתקבל ליחידה מובחרת.

חבריו ספדו לגל וכתבו בדף הפייסבוק שלו כי "פתאום זה מתפרסם, והשמועות מהבוקר הם לא רק שמועות. לשם שלך שעד לא מזמן היה סמל לאושר, שמחה, לישראלי הטהור, מתווספות עוד שתי אותיות שהורסות הכול. מההתחלה רצית ללכת הכי רחוק שאפשר, והנה, הלכת הכי רחוק ולא חזרת". חבר אחר כתב: "איך אומרים לאחות קטנה שאח שלה לא יחזור? זה לא נתפס".

קבוצת הכדורסל בה שיחק גל, הפועל חולון, קראה לכל האוהדים ללוות אותו בדרכו האחרונה. "גל היה שחקן במחלקת הנוער של המועדון והוא אחיינו של אופיר וולדמן , מנהל מחלקת הנוער של המועדון", נכתב בהודעת הפועל חולון. "המועדון משתתף בצערה של המשפחה ומחבק אותה. בסיום המלחמה יוחלט ביחד עם משפחתו כיצד להנציח את שמו במועדון".