צפו: כך הושמדה "מנהרת הנגמ"ש"

חטיבת גולני "סגרה מעגל" והשלימה את השמדת פיר המנהרה שממנה יצאו המחבלים שביצעו את ירי הנ"ט אל עבר הנגמ"ש של החטיבה, וגרמו למותם של שבעה מלוחמי הגדוד. עד כה סיכלו לוחמי גדוד 13 יותר מ-15 מחבלים, חשפו חמישה פירים ומנהרה נוספת

הושלם פיצוץ הפיר של "מנהרת הנגמ"ש": לאחר עבודה מאומצת שנמשכה מספר ימים, הביאה חטיבת גולני להשמדת המנהרה בעזה שממנה יצאו המחבלים שביצעו את ירי הנ"ט אל עבר הנגמ"ש שהתלקח וגרם למותם של שבעה מלוחמי הגדוד.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

בצה"ל מסבירים כי המנהרה מוקמה באופן אסטרטגי סמוך לבית והשמדתה סימלה סגירת מעגל עבור הגדוד שאיבד שבעה מטובי בניו: שון מונדשיין ז"ל, דניאל פומרנץ ז"ל, אורן נח ז"ל, מקס שטיינברג ז"ל, שחר תעשה ז"ל, בן וענונו ז"ל ואורון שאול ז"ל.

עד כה סיכלו לוחמי גדוד 13 של חטיבת גולני יותר מ-15 מחבלים, חשפו חמישה פירים ומנהרה נוספת. בנוסף השמידו הלוחמים אמצעי לחימה רבים שנמצאו בשטח הרצועה.

מהסרטון עולה כי מיד לאחר הפיצוץ המוצלח של המנהרה, הומלץ ללוחמים שלא להתקרב אליה מחשש למלכודים. עד שנכנסה לתוקפה הפסקת האש ההומניטרית הבוקר (שבת) בשמונה, אכן היה קיים חשש כזה מפני מחבלי חמאס שייצאו החוצה מהפירים וינסו לפגוע בחיילים.

בצה"ל נערכים כעת לפיצוץ של שלוש מנהרות. אנשי ההנדסה ממשיכים לטפל בהן, כשהם מאובטחים היטב על ידי אנשי השריון והחי"ר.