אהרונוביץ' על הפסקת האש הזמנית: "אחרי ההפוגה נמשיך במלוא העוצמה"

בעוד השקט המתוח נשמר מאז תחילת הפסקת האש ההומניטרית, אומר השר לביטחון הפנים כי בכוונת ישראל להמשיך בפעולה במלוא העוצמה לאחר סיום 12 השעות. "אין הפסקת אש. יש הפוגה. נמשיך להכות בחמאס", מדגיש אהרונוביץ'. שר החוץ הצרפתי קרא להארכת הפסקת האש ב-12 שעות נוספות. משדר מיוחד

הפסקת האש ההומניטרית הזמנית שהחלה הבוקר ב-08:00 נמשכת בינתיים, אך מה צפוי אחרי 12 שעות של נצירת האש?

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

השר לביטחון הפנים יצחק אהרונוביץ' אמר בצהריים (שבת) כי בכוונת ישראל להמשיך בפעולה במלוא העוצמה לאחר סיום ההפוגה."אנחנו לא מדברים על הפסקת אש, אין הפסקת אש, יש הפוגה  - אבל אחריה נמשיך בכל העוצמה ובכל הכלים", הדגיש השר לאחר ביקור חיילים פצועים בבית החולים סורוקה שבבאר שבע. "הכוחות פרוסים בשטח, צריך להמשיך לחשוף את המנהרות, לכן אנחנו שם, ולהבנתי נמשיך במערכה שהתחלנו בה נגד חמאס כדי להמשיך להכות בו", הוסיף אהרונוביץ'.

מאמצים בפריז, תורים בעזה

ההריסות בעזה
בינתיים נמשכים המאמצים הבינלאומיים להפסקת אש ארוכה יותר, המתמקדת ביוזמה המקורית של שר החוץ. האמריקני ג'ון קרי לשבעה ימי שקט. קרי נפגש בצהריים בפריז עם שרי החוץ של אירופה, טורקיה וקטאר לדון בהצעות ובמתווים השונים. שר החוץ הצרפתי לורן פביוס קרא להאריך את הפסקת האש ב-12 שעות נוספות.

בעזה מנצלים התושבים את 12 השעות של ההפוגה לחילוץ הגופות מההריסות והצטיידות במצרכים. על פי הדיווחים ברצועה, אלפי פלסטינים נהרו לרחובות בשעה 08:00. "חלקם הלכו ברגל לבתיהם על מנת לבחון מקרוב נזקים שנגרמו למבנים כתוצאה מתקיפות צה"ל ולחפש גופות שנקברו תחת ההריסות", סיפרו עדי ראייה.

צוותי רפואה וסיוע דיווחו על מציאת יותר מ-85 גופות מאז נכנסה הפסקת האש ההומניטרית לתוקף. על פי מקורות פלסטיניים, עד כה נהרגו ברצועה יותר מ-900 בני אדם, רבים מהם אזרחים.