דיווח: 25 מחבלים חוסלו בצפון סיני

בזמן שבעזה נוצרים את האש זמנית, כוחות הביטחון המצריים דיווחו כי חיסלו ביומיים האחרונים לפחות 25 מחבלים מארגון טרור הפועל בחצי האי סיני. על פי ההערכות במצרים, העיתוי בין חיסול המחבלים למבצע שמנהל צה"ל ברצועה - אינו מקרי

דיווח: 25 מחבלים חוסלו (רויטרס)

בשעה שישראל וחמאס הכריזו על הפסקת אש זמנית, בתום ימים ארוכים של לחימה, בצד המצרי נערכת לחימה עיקשת נגד ארגוני הטרור, הפועלים בחצי האי סיני.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

על פי הדיווחים המגיעים ממצרים, ביומיים האחרונים חוסלו 25 פעילים מארגון הטרור הסלפי "אנצאר בית אל-מקדס", שהיה אחראי בין היתר לפיגוע בכביש 12 באוגוסט 2011 וכן לירי רקטות לעבר אילת.

עוד מדווחים במצרים כי במתקפה בחצי האי השתתפו מסוקי אפאצ'י, שהפציצו מהאוויר את מעוזי הארגון באזור שייח' סווייד שבצפון סיני. בין ההרוגים נמנה גם חאלד מניעי - אחיו של מנהיג "אנצאר בית אל-מקדש", שחוסל בסיני לפני מספר חודשים.

יש לציין כי עיתוי המתקפה המצרית על פעילי הארגון אינה מקרית, שכן הצבא ככל הנראה מנצל את המצב ברצועת עזה על מנת לבצע הפצצות מסיביות נגד בסיסי הפעילים.

מעבר רפיח. ארכיון (רויטרס)

צבא מצרים: "סיכלנו פיגוע כפול בכרם שלום"

ביום רביעי האחרון דווח כי כוחות הביטחון המצריים סיכלו פיגוע התאבדות כפול סמוך למעבר כרם שלום. לפי הדיווח, ניסו המחבלים לשגר רקטות גראד לעבר ישראל, ובמקביל ניסה מחבל מתאבד לחדור לישראל דרך הגבול.

במצרים אומרים כי הכוחות עצרו רכב שהגיע לאזור שעליו הוטענו רקטות גראד לשיגור. בנוסף, לכדו הכוחות מחבל מתאבד כשעליו חגורת נפץ שהתכוון ככל הנראה לחדור לשטח ישראל באזור רפיח.

לפי הדיווח, באזור נמשכות הסריקות בניסיון לבדוק האם יש גורמים נוספים המסתובבים באזור ובכוונתם להמשיך ולהוציא אל הפועל פיגועים בשטח ישראל.

לפני כשבועיים, בתחילתו של מבצע "צוק איתן", נורו מחצי האי סיני שלוש רקטות לעבר אילת. שתיים מהרקטות פגעו במרכז העיר ואישה בשנות ה-60 לחייה ושלושה צעירים נפצעו מרסיסים. הם פונו לקבלת טיפול רפואי בבית החולים יוספטל ומצבם הוגדר קל. 20 בני אדם נוספים לקו בחרדה.